Connect with us

Aktuality

V Moravanoch zhorela trávnatá plocha, hasiči varujú pred vypaľovaním

Published

on

Reklama

Sezóna vypaľovania tráv a krovín sa pomaly začína. Svedčí o tom narastajúci počet výjazdov hasičov k požiarom práve takéhoto charakteru. Trávu ktosi úmyselne zapálil aj v sobotu 4. marca krátko po piatej večer v obci Moravany nad Váhom.

Reklama

Pri hasení trávy, kríkov a stromov zasahovali dve posádky profesionálnych hasičov z Piešťan a jedna posádka moravianskych dobrovoľných hasičov s cisternami. Požiar zlikvidovali vysokotlakovými prúdmi vody a lopatami v priebehu jednej hodiny. Vďaka rýchlemu zásahu oheň zasiahol len niekoľko árov porastu. Podľa miestnych mal jeden z obyvateľov zapáliť v tráve odpad.

Pripomeňme, že vypaľovanie suchej trávy, porastov, bylín a kríkov je protizákonné. Rovnako zakázané je aj spaľovanie odpadu z domácností aj záhrad. Vypaľovaním a spaľovaním ohrozujú záhradkári nielen prírodu, ale aj svoje a cudzie zdravie a majetok. Pri takýchto konaniach dochádza tiež k narušeniu ekosystému ako aj povrchových vrstiev pôdy. Fyzickým osobám, ktoré vypaľujú porasty, hrozí pokuta do výšky 331 eur, právnickým osobám až do výšky 16 596 eur.

Reklama

-vv-

Populárne články