Connect with us

Aktuality

Mobil odovzdaný u Dina pomôže získať zeleň pre sídliská

Published

on

Reklama

Piešťany chcú byť ešte zelenšie a pomôcť môže každý. Ak zákazníci Orangeu prejdú z klasických papierových na faktúry zasielané e-mailom alebo obyvatelia prinesú svoj nepotrebný telefón na zberné miesto, môžeme vyhrať 3 300 eur na výsadbu zelene na dvoch našich sídliskách.

[singlepic id=29142 w=320 h=240 float=right]V Piešťanoch sa rozbieha kampaň za zelenšie mesto. „Chceme využiť šancu, ktorú ponúka jeden z mobilných operátorov, pretože stromov v meste nikdy nie je dosť. Ak sa nám podarí zmobilizovať dostatok ľudí, určite máme šancu vyhrať,“ povedal Radovan Pagáč z občianskeho združenia Pro Civitate, ktoré v minulom roku organizovalo adopciu stromov v našom meste.

Reklama

„Pri úvahách s Jánom Baranovičom z referátu životného prostredia nám vyplynulo, že najviac by zeleň potrebovali sídliská Adam Trajan a Nikola Teslu. Práve tieto miesta sú často považované za neosobné a príliš betónové. Inšpirovala nás nedávna internetová anketa, v ktorej Piešťanci hlasovali za obnovu sôch antických bohov a dopomohli k ich záchrane. Ak budú teraz ľudia ešte aktívnejší, spoločne sa nám podarí pretvoriť tieto sídliská na príjemnejšie miesta na život,“ pokračoval R. Pagáč.

Za každú aktivovanú elektronickú faktúru alebo odovzdaný mobil získajú Piešťany jeden bod. Peniaze na zeleň dostane mesto s najväčším počtom bodov. Aktivácia elektronickej faktúry, ktorou sa zákazník súčasne zapojí do súťaže Zeleň pre mesto, je možná priamo na predajnom mieste Orangeu, odoslaním SMS správy v tvare A na krátke číslo 962, zavolaním na Zákaznícku linku 905 alebo návštevou internetovej stránky www.orange.sk/efaktura.

Reklama

Elektronickú faktúru aktuálne využíva takmer 370-tisíc zákazníkov Orangeu. Za rok vďaka tomu ušetria 14 miliónov listov papiera a zachránia tak 3 700 stromov. Tie vyprodukujú 2 milióny hektolitrov kyslíka ročne, teda dennú dávku pre 560-tisíc ľudí.

Staré funkčné telefóny môžu Piešťanci odovzdať pri kúpe nového aj v miestnej pobočke spoločnosti Orange. „Keďže nefunkčné telefóny zbiera Orange iba v niektorých pobočkách a tá piešťanská medzi nimi nie je, ponúkame možnosť priniesť ich do Dina. Otvorené je denne od 12.00 do 21.00 h. Všetky telefóny potom odovzdáme Orangeu,“ informoval Radovan Pagáč a dodal: „Čím viac telefónov vyzbierame a viac zákazníkov prejde na elektronickú faktúru, tým väčšia je šanca dostať peniaze na výsadbu zelene. Aj keď nevyhráme, prispejeme k ochrane stromov a ekologickej recyklácii telefónov, ktoré by nemali končiť v komunálnom odpade alebo na skládke.“

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články