Connect with us

Aktuality

Mladík vychrstol na dievča vodu, strhla sa mela a zasahovala polícia

Published

on

Reklama

Aktualizované – Incident sa odohral včera večer v jednej z kaviarní v centre mesta. Podľa nášho zdroja sa dvaja mladí návštevníci mesta pokúšali získať pozornosť dievčat, ktoré tu sedeli. Keď im jedna z nich dala najavo, že o ich spoločnosť nemajú záujem, mladík chytil pohár a vychrstol na ňu jeho obsah. Po takejto provokácii sa na obranu dievčat zapojil majiteľ kaviarne i ďalší hostia a strhla sa mela, ktorú museli upokojovať až policajti. O ich vyjadrenie sme požiadali krajskú hovorkyňu policajného zboru, tá sa zatiaľ vyjadrila opatrne – polícia zisťuje, čo sa stalo.

„Toto som ešte nezažil. Ako si dovoľuje takto zaútočiť na dievča?“ rozhorčil sa Piešťanec, ktorý hneď volal na 158-ičku. Podľa neho sa zasahujúcich policajtov aj pýtali, či by nemali častejšie v meste hliadkovať, na čo dostali odpoveď, že polícia nemá dostatok ľudí. Prípad chcú svedkovia oznámiť tiež celoštátnym médiám. Podľa ďalších svedkov, ženy sa zastal majiteľ kaviarne, ktorému agresívni mladíci rozbili o hlavu džbán. Ak máte presnejšie informácie, pošlite nám ich na e-mail: redakcia@pnky.sk.

Reklama

Komunita cudzincov v Piešťanoch stále rastie a hoci Piešťanci sú zväčša tolerantní, domácim, ale tiež iným návštevníkom prekážajú najmä „bezhlavé“ jazdy detí návštevníkov mesta na bicykloch a kolobežkách po celom centre mesta. Aj maloletí sú však účastníkmi cestnej premávky, mali by jazdiť pod dohľadom dospelých a dodržiavať predpisy.

Podobné incidenty, ako sa stal včera, ale i s ohľadom na situáciu vo svete, môžu vyvolať voči hosťom z týchto krajín vyhrotenejšie emócie. Krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová sa k prípade zataľ vyjadruje opatrne: „Polícia prijala oznámenie, zákonným spôsobom sa ním zaoberá, momentálne preverujeme, čo presne sa v hoteli udialo.“

Reklama

-ad-. ilustr. foto: L. Turňa, Oprava 19.8.2018

Populárne články