Úvod Aktuality Mladíci z Piešťan platili bezcennými peniazmi zo spoločenských hier

Mladíci z Piešťan platili bezcennými peniazmi zo spoločenských hier

REKLAMA

Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave eviduje aktuálne viacero prípadov, keď v obchodoch, pohostinstvách, či herniach platili ľudia peniazmi zo spoločenských hier 폰으로 다운로드. Stalo sa tak aj v Piešťanoch. Teraz čelia obvineniu zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

„Odkazujeme hlavne mladým ľuďom, ktorí to vidia ináč 신세기 에반게리온 다운로드. Je v poriadku kúpiť si peniaze, ktoré sú určené na spoločenské hry či už pre dospelých alebo deti. V poriadku však nie je, ak nimi zaplatíte, teda uvediete ich do obehu Drastic Pokémon Heartgold. Niekoľko podobných prípadov aktuálne evidujeme a vyšetrujeme. Ide o 10 a 20 eurové bankovky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako pravé. Sú však bez ochranných prvkov a na zadnej strane majú nápis „Prop copy“,“ informovali zástupcovia polície imageready.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Takýto prípad zaevidovala polícia aj v Piešťanoch. Dvaja mladíci vo veku 20 a 23 rokov platili bezcennými papiermi zo spoločenských hier v pohostinstvách 올레체 neo 다운로드. V herni si dali falošné peniaze rozmeniť na drobné, aby mali čím hrať na automatoch, pričom personál si to všimol až neskôr.

Podobnú udalosť zaznamenali aj v Skalici, kde si 24-ročný muž kúpil cigarety a naspäť dostal pravý výdavok. Policajti podozrivých zakrátko vypátrali a zaistili ďalších niekoľko desiatok zakúpených bankoviek.

Všetkých troch vyšetrovatelia obvinili zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

Polícia upozorňuje, aby si personál predajní, pohostinstiev, obchodov či herní, všímal peniaze, ktoré preberá. Prvotne sa dá kvalita bankovky zistiť už pohmatom, no treba si všímať ochranné prvky a pozrieť aj zadnú stranu bankovky.

TS KR PZ v Trnave / red

REKLAMA