Connect with us

Aktuality

Mladí budú 72 hodín zlepšovať Slovensko

Published

on

Reklama

Niekto by si myslel, že sa Slovensko takmer o týždeň prebudí do obyčajného májového víkendu, ale opak je pravdou. Naša krajina sa opäť stane miestom, kde mladí navštevujú chorých, spájajú brehy, upravujú okolie, či robia program pre deti. Na Slovensko opäť prichádza projekt 72 hodín, v Trnavskom kraji s podnázvom 3 dni pre hrdinov.

IMG_5067

Reklama

O čo ide? Projekt je dobrovoľnícky maratón, počas ktorého sa od 16. do 18. mája po celom Slovensku organizujú rôzne lokálne projekty. Aj ty máš príležitosť nesedieť doma, ale vymyslieť niečo, čo poteší teba aj tvoje okolie, v ktorom žiješ.

Hlavným organizátorom projektu je Rada mládeže Slovenska. V Trnavskom kraji projekt zastrešuje Rada mládeže Trnavského kraja, ktorá po minulé roky organizovala známy projekt s rovnakou myšlienkou s názvom 3 dni pre hrdinov, do ktorého sa v rámci kraja zvyklo zapojiť okolo 1000 dobrovoľníkov.

Reklama

Ak nosíš v hlave nápad, zrealizuj ho s celým Slovenskom. Ako? Najlepšie, ak svoj vlastný projekt prihlásiš na stránke www.72hodin.sk. Ak nevieš s čím by si pomohol, nemáš dostatok fantázie alebo máš málo času na prípravu, tak sa môžeš pridať k už existujúcim projektom, alebo kontaktuj adresu rmtk@rmtk.sk a určite ti poradíme, aký projekt by bol pre teba.

Nie je nutné, aby si hneď zachraňoval ľadovce na Antarktíde alebo postavil ubytovňu pre 500 bezdomovcov. To príde na rad neskôr. Skús začať v malom a urob niečo pre svoje okolie, zaži srandu a spríjemni deň ľuďom v prostredí, v ktorom žiješ podľa svojho vkusu a vo svojom štýle. Nezabudni, že hrdinu robia hrdinom jeho skutky. Skutky robené dobrovoľné pre dobro okolia sú určite hrdinské a ten kto ich vykoná sa právom môže nazvať hrdinom.

Text a foto: Tlačová správa RMTK

Populárne články