Connect with us

Aktuality

Mladej labuti niekto rozbil hlavu kameňom

Published

on

Reklama

V sobotu večer skončila v záchrannej stanici Havran v Ratnovciach mladá labuť. Niekto jej pri Zelenej vode v Novom meste nad Váhom rozbil hlavu kameňom.

Zranenú labuť priviezol do Spoločnosti na záchranu zranených a osirelých voľne žijúcich zvierat pracovník chránenej krajnej oblasti. Podľa Jany Šnajdarovej z Havran-u patria ľudia, ktorí sa takto zabávajú, na psychiatriu. Ak ste cez víkend videli ľudí, ktorí túto vec spravili, môžete sa ozvať pracovníkom záchrannej stanice.

Reklama

S labuťami mali aktuálne viacej práce. Na konci mája zachraňovali mláďatá v lokalite Sĺňavy. Na vale pri areáli vodných motoristov a lyžiarov sa našlo jedno mŕtve, dve polomŕtve a dve boli pri mame. Dostali výživu a nocovali v inkubátore. Následne ich zaviezli späť ku gunárovi. V tomto príde išlo zrejme o súboj labutích párov v rámci lokality.

O ďalšiu, tento raz dospelú labuť, sa museli postarať 12. júna. Všimli si ju Piešťanci prechádzajúci sa po nábreží Váhu. Sedela na berme v blízkosti Krajinského mosta a správala sa čudne. „Podľa telefonátu bola na jednom mieste bez pohnutia viac hodín. Veliteľ zmeny o prijatom ozname informoval telefonicky ornitológa Tibora Šnajdara. Labuť obhliadla motorizovaná hliadka, ktorá vonkajšie zranenia nezistila,“ informoval Marcel Mihalik, náčelník Mestskej polície v Piešťanoch. Ešte v ten večer labuť T. Šnajdar odchytil a previezol do záchrannej stanice v Ratnovciach.

-th- Foto: Havran, MsP

Reklama

Populárne články