Connect with us

Aktuality

Minister školstva navštívil piešťanské školy

Published

on

Reklama
Reklama

V piatok 21. januára 2022 zavítal do Piešťan minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Branislav Gröhling. Pri tejto príležitosti navštívil Základnú školu na Mojmírovej ulici a Hotelovú akadémiu Ľudovíta Wintera.

Minister vyskúšal pozornosť žiakov.

Na pôde základnej školy ho privítalo jej vedenie a primátor Peter Jančovič. Minister následne absolvoval hodinu informatiky spolu so žiakmi deviateho ročníka. „Zároveň sa v triede zoznámil so žiakmi, ktorí pomocou sociálnych médií ministra pozvali na návštevu ich školy,“ informoval hovorca Mesta Piešťany, Martin Ričány.

Minister školstva navštívil tiež žiakov prvého stupňa, ktorí si pre návštevu pripravili krátky kultúrny program. V triede 3. ročníka sa zapojil do vyučovacieho procesu slovenského jazyka. „Následne v triedach so žiakmi diskutoval o tom, ako sa vzdelávajú a aké vedomosti už nadobudli. Žiaci si pre vzácnu návštevu pripravili milé darčeky, obdarovaní ministrom však boli aj oni samotní,“ hovorí M. Ričány.

Počas návštevy prvý muž slovenského školstva diskutoval tiež s pedagógmi na tému zlepšenia vyučovacieho procesu, postavenia učiteľov v spoločnosti a zlepšenia úrovne školstva na Slovensku.

Reklama

Po návšteve základnej školy smerovali kroky ministra  na Hotelovú akadémiu Ľudovíta Wintera, ktorá je najstaršou školu tohto tipu na Slovensku a jej žiaci dosahujú výborné výsledky.

TS Mesto Piešťany / red Foto: Mesto Piešťany

Populárne články