Úvod Aktuality Mestská polícia posilní hliadky v centre mesta, podľa čitateľky aj vďaka nášmu článku

Mestská polícia posilní hliadky v centre mesta, podľa čitateľky aj vďaka nášmu článku

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Ako uvádza dnešná tlačová správa radnice, na základe dohody vedenia Mesta Piešťany a vedenia Mestskej polície mesta Piešťany sa dňom 5. augusta zintenzívni hliadková činnosť v úzkom centre mesta. Ako podnet zrejme poslúžil aj medializovaný incident, pri ktorom mladí cudzinci napadli návštevníčky a majiteľa kaviarne v centre mesta Jaehan Foreigner. So svojou skúsenosťou s mládežou z arabských krajín sa na základe článku na PNkách rozhodla podeliť aj naša čitateľka Monika. Ako píše, nejde o rozpútanie nenávisti, ale o riešenie situácie. 

IMG_5810_resizeMuži zákona sa minimálne do konca augusta stanú neodmysliteľnou súčasťou pešej zóny a jej bezprostredného okolia.„Radní tak reagujú na udalosti z posledných dní, ale aj sťažnosti obyvateľov na množstvo cyklistov v tejto lokalite najmä vo večerných hodinách. Preto každý deň od osemnástej hodiny bude jedna dvojčlenná hliadka mestskej polície dozerať na dodržiavanie čistoty a poriadku, ako aj na pohyb domácich aj turistov v srdci mesta,“ uviedla hovorkyňa mesta Piešťany Eva Bereczová v tlačovej správe Download Coding Scratch.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

DSC_0833Podnetom okrem iných mohol byť aj posledný incident, pri ktorom mladí cudzinci napadli dve ženy a majiteľa kaviarne v centre mesta a o zverejnenie ktorého, nás požiadal rozčúlený čitateľ. Článok vyvolal množstvo reakcií aj na našej FB stránke, niektorí obviňovali redakciu zo zaujatosti, xenofóbie či neprofesionality, iní zasa pridávali svoje negatívne skúsenosti najmä s deťmi návštevníkov z arabských krajín 윈도우 사파리 다운로드.

Jednou z tých, ktorá zareagovala na náš článok, bola aj Monika z Piešťan, ktorá nám poslala tento e-mail:

„Čítala som na Vašej stránke článok o incidente arabov v kaviarni v centre. Rozhodla som sa, že Vám tiež napíšem o svojej skúsenosti s arabskou mládežou v Piešťanoch.

Stalo sa to minulý týždeň – v utorok 26.7.2016 태양은 없다 다운로드. Vybrala som sa s maminou a mojimi tromi deťmi (1r, 4r, 7r) na ihrisko v parku pri kine. Mohlo byť niečo po 13-tej. Keď sme dorazili na ihrisko, už tam boli na hojdačkách dvaja arabskí chlapci (odhadujem, že mohli mať 11 a 14 rokov). Správali sa veľmi hlučne. Nakoľko mi naša najmenšia práve zaspala v kočíku, odstavila som kočík hneď pri vchode na ihrisko (čo najďalej od hlučných chlapcov) a moje dve deti sa hrali na preliezačke tesne pri nás Emmanuelle. Po asi 15 minútach sa arabskí chlapci pobrali na odchod, samozrejme okolo nás. Kúsok od kočíka s mojom spiacou dcérkou si sadli na zem, hlučne sa medzi sebou rozprávali a asi vytriasali štrk zo sandál. Nevenovala som im pozornosť. Až kým nás nezasiahla poriadna spŕška drobných kameňov.

Chlapci nabrali plné hrste a hádzali do nás. Zasiahli nás všetkých, dokonca aj chúďa našu ročnú dcérku spiacu v kočíku 3d 커스텀 소녀. Kým sme sa spamätali, naskočili na kolobežku a bicykel a ušli. S maminou sme len prekvapene pozreli na seba. Nespratníci boli preč. Dúfali sme, že už bude pokoj. Po pár minútach sa ale vrátili. Lietali okolo na kolobežke a bicykli, vysmievali sa nám, vykrikovali a rehotali sa.

Normálne som nevedela, čo s nimi, bolo to veľmi nepríjemné, mala som strach o svoje deti multi-translation bible. Tí arabskí chlapci ešte pritvrdili a začali nám ukazovať, že nám podrežú hrdlá. To už sme ale zavolali mestskú políciu. Prišli naozaj hneď, dokonca aj jedného s chlapcov zastavili. Čo mu povedali neviem, zastavili ho skoro až pri kine. Na ihrisko dobehla ďalšia arabská mládež, tým policajti dohovorili, že sú na Slovensku a majú sa správať slušne Generation Kill Download. Akonáhle sa policajti zbalili na odchod, fujazdili sme preč aj my. Vôbec som sa tam necítila bezpečne, boli sme tam vo výraznej menšine.

Naozaj neviem, kedy sa zas odvážim zobrať deti na to ihrisko. Na tých chlapcoch bolo vidno, že sa vôbec neboja. Bolo im jasné, že sa im nič nestane, že si môžu robiť, čo im napadne. Nechce sa mi veriť, že tento incident bol jediný, určite už obťažovali aj iných ľudí 윈도우 10 iso 파일 다운로드. Ako ďaleko musí agresia takýchto chlapcov zájsť, kým sa nájde riešenie ako ich vyčíňanie zastaviť? Zjavne dohováranie policajtov nepomáha. Naozaj sa nedá nič viac robiť? To máme naozaj takú deravú legislatívu, že si môžu takýto nespratníci robiť čokoľvek? To ozaj musia niekomu vážne ublížiť, aby bolo možné udeliť im nejaký trest 굿윌 헌팅 다운로드? A aj slovenské deti môžu takto beztrestne vyvádzať?

Keď to bude takto pokračovať, v ľuďoch bude len narastať strach a nenávisť. A ak to zoberie do vlastných rúk nejaká skupina extrémistov, doplatia na to aj nevinní (verím, že sú medzi nimi aj mnohí slušní ľudia, nielen nespratníci).

Toto ozaj nie je normálne, čo sa tu deje. Kompetentní by mali konať! Aby sa mamy nemuseli báť zobrať svoje deti von.“

Vaša čitateľka Monika

IMG_5787_resizeKeď sa Monika dozvedela, že policajti plánujú posilniť hliadky, napísala nám ešte toto:

„To je výborná správa, že sa tomu budú policajti venovať. Vďačíme za to Vám. Nejde o rozpútanie nenávisti k Arabom. Stačí, keď polícia nájde spôsob, ako na nespratníkov. A je jedno, akú farbu pleti majú. Veď keby takto začali vystrájať všetci…“

-ad-, Zdroj: TS Mesto Piešťany, e-mail čitateľky, foto: archív PNky

REKLAMA