Connect with us

Aktuality

Mesto uzavrelo čerstvo zrekonštruovanú materskú školu na Ružovej

Published

on

Reklama

Mesto Piešťany dnes dočasne uzavrelo čerstvo zrekonštruovanú materskú školu na Ružovej ulici. Dôvodom je podľa vyjadrenia radnice chýbajúce kolaudačné rozhodnutie. Deti by mali od pondelka z časti nastúpiť na A. Dubčeka.

Reklama

„Materská škola Ružová bude dočasne zatvorená. Mesto Piešťany sa ako zriaďovateľ rozhodlo dočasne zatvoriť MŠ Ružová, nakoľko užívanie budovy materskej školy bolo povolené bývalým vedením radnice bez riadnej kolaudácie. Súčasné vedenie radnice situáciu urýchlene rieši a vykonáva všetky potrebné kroky, aby bol protiprávny stav odstránený v čo najkratšom možnom termíne,“ zverejnila dnes radnica oznam na svojej webovej stránke.

Z materskej školy zvolali v stredu večer rodičov na nasledujúci deň na rodičovské združenie s tým, že ide o krízovú situáciu. Vo štvrtok potom rodičov o vzniknutej situácii  na rodičovskom združení informoval primátor Peter Jančovič, ktorý ich požiadal o trpezlivosť a poďakoval za porozumenie.

Reklama

Deti materskú školu, po rekonštrukcii z prostriedkov získaných z eurofondov v sume necelých 400-tisíc eur, začali využívať od novembra. Sekretariát primárota sme oslovili s otázkami prečo chýbala kolaudácia a dokedy bude potrebné, aby boli deti na A. Dubčeka, kam sa však všetky nezmestia. Odpoveď na tieto otázky sme nedostali, vedúca kancelárie primátora nás odkázala na informácie, ktoré budú zverejnené na webstránke mesta.

Podľa informácií, ktoré zazneli na rodičovskom združení, by malo ísť na A. Dubčeka 30 zo 48 detí navštevujúcich MŠ Ružová. Rodičia, ktorí si môžu nechať doma boli požiadaní, aby tak urobili, podobne ako to bolo počas rekonštrukcie.

-th- Ilustračné foto: www.piestany.sk

 

Populárne články