Úvod Aktuality Mesto opäť ponúka službu domáceho tiesňového volania

Mesto opäť ponúka službu domáceho tiesňového volania

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Signalizačné náramky alebo domáce prístroje môžu získať obyvatelia Piešťan od mesta za mesačný poplatok 8,90 eur. Domáce alebo mobilné tiesňové volanie poskytuje klientovi možnosť záchrany života stlačením jedného tlačidla, a to 24 hodín denne, sedem dní v týždni, 365 dní v roku a je určené pre všetky vekové kategórie, ktoré sú na takúto pomoc odkázané (nielen pre seniorov) 윈도우 라이브메일 2012 다운로드.

wsanitka_mg_1820.jpg-nggid042860-ngg0dyn-320x240x100-00f0w010c010r110f110r010t010Pomocou signalizačného zariadenia občan stlačením jediného tlačidla upozorní na to, že sa nachádza v situácii núdze freemind. Systém umožní dispečerom v prípade potreby okamžite zistiť polohu a po vyhodnotení informácií zabezpečiť potrebnú pomoc. Mesačný poplatok za domáce a mobilné tiesňové volanie je 8,90 eur / mesiac gta5 Thanos mode download. Podľa informácií na stránke mesta Piešťany, aktuálne má úrad k dispozícii voľné prístroje na domáce tiesňové volanie i na mobilné tiesňové volanie 넷마블 모두의쿠키 다운로드. Túto službu zabezpečuje len pre obyvateľov Piešťan.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Ako to funguje?

Princíp domáceho tiesňového volania je jednoduchý: Do domu, resp Free gospel choir mp3. bytu seniora či zdravotne odkázaného človeka bude nainštalovaný prístroj domáceho tiesňového volania. Ten sa skladá zo základne s veľmi citlivým mikrofónom a reproduktorom, ktoré zabezpečia komunikáciu s dispečingom z celého bytu klienta a tlačítka tiesňového volania, ktoré je možné nosiť na zápästí, alebo na krku ako prívesok Hanshow 2010 free download. Po jeho stlačení sa automaticky aktivuje telefonické spojenie s dispečingom ASSR, kde vyškolení dispečeri vyhodnotia situáciu a zabezpečia potrebnú pomoc 마인크래프트 마을 다운로드. V prípade, ak po aktivácii tiesňového volania nemožno komunikovať s klientom, musíme predpokladať, že došlo k vážnej poruche zdravia a dispečer okamžite žiada o vyslanie záchrannej služby 윤명조 120 다운로드.

Prečo využívať službu „Domáce tiesňové volanie?“

Sú situácie, kedy človek v núdzi nemá poruke telefón, resp Malicious apk download. nemôže, alebo nevládze k telefónu prísť a zavolať pomoc. Stlačenie tlačítka, ktoré nosí permanentne na zápästí, alebo na krku nevyžaduje veľkú námahu a čo je dôležité, že pomoc príde aj v prípade, keď následne po stlačení tlačidla klient upadne do bezvedomia 공튀기기 다운로드.

Systém tiesňového volania funguje v Piešťanoch už od roku 2013. Pri jeho zavedení malo záujem o systém DTV asi tri desiatky seniorov.

Záujemcovia o domáce, resp. mobilné tiesňové volanie sa môžu informovať na Mestskom úrade u p. Briganovej – telefonicky na čísle 033/77 65 412 – 414, e-mailom na briganova@piestany.sk, zackova@piestany.sk, prípadne osobne a zároveň si vyzdvihnúť potrebné tlačivá k zavedeniu DTV a MTV.

Pripomeňme si aj:

Tiesňové linky

150 hasiči – volať v prípade požiarov, dopravných nehôd

155 zdravotná záchranná služba – volať pri náhlych zmenách zdravia, strate vedomia, bezvedomí, pri problémoch s dýchaním, so srdcom, pri infarkte, otrave liekmi, chemikáliami, popáleninách, vážnych úrazoch, krvácaní

158 polícia

112 integrovaný záchranný systém – volať, ak treba zásah záchranárov, hasičov či policajtov, ide o európske číslo tiesňového volania

Čísla sú bezplatné a používajú sa bez predvoľby

-red-/Zdroj: www.piestany.sk, www.as-sr.sk, ilustr. foto: archív PNky

REKLAMA