Connect with us

Aktuality

Mesto dalo výtržníkovi z Čachtickej výpoveď z bytu

Published

on

Reklama

Obyvateľovi bytovky na Čachtickej ulici a jeho rodine, ktorý v polovici apríla roztĺkol bejzbalovou palicou vlastné auto a poškodil balkón suseda, vypovedalo Mesto Piešťany nájomnú zmluvu na mestský byt. Momentálne plynie výpovedná lehota 3 mesiace a nájomca by mal byt vypratať a odovzdať k 1. augustu 2011.

[singlepic id=12528 w=320 h=240 float=left]Podľa vyjadrenia Tatiany Kubovej z referátu sociálnych vecí Mestského úradu v Piešťanoch odvolanie voči vypovedaniu nájomnej zmluvy nie je možné. „Dôvodom výpovede bolo sústavné narúšanie pokojného bývania  a ohrozovanie bezpečnosti ostatných nájomcov bytového domu. Nájom bytu skončí po uplynutí výpovednej lehoty,“ informovala T. Kubová. Na základe sťažností obyvateľov Čachtickej ulice a pre situáciu, ktorú musela viac ráz riešiť polícia, prijala komisia MsZ pre zdravotníctvo, sociálne veci a bývanie na svojom aprílovom zasadnutí uznesenie, v ktorom odporučila vystavovať nájomné zmluvy na byty na Čachtickej ulici iba na dobu pol roka. „Po uplynutí tohto obdobia musí nájomca znova požiadať o predĺženie nájomnej zmluvy, pričom bude Mesto Piešťany opätovne prehodnocovať kritéria a požiadavky vyplývajúce zo všeobecne záväzného nariadenia o nakladaní s nájomnými bytmi na Čachtickej ulici a iných platných právnych predpisov,“ vysvetľuje T. Kubová. Kritéria sa týkajú napríklad výšky príjmu rodiny, ktorý nesmie byť nižší ako 1,5 a vyšší ako 3,5 násobok životného minima, žiadatelia nesmú byť vlastníkmi, spoluvlastníkmi, či nájomcami inej nehnuteľnosti určenej na bývanie, ale taktiež minimálne 12 mesiacov pred podaním žiadosti a v čase podania žiadosti musí aspoň jeden zo žiadateľov pracovať a mať vlastný pravidelný príjem.

Reklama

Od polovice apríla zasahovala mestská polícia podľa vyjadrenia náčelníka Marcela Mihálika v lokalite Čachtickej ulice dva razy. Raz opätovne vyčíňal nájomca, ktorý dostal výpoveď a raz sa odohral incident v blízkom pohostinstve na ulici Bodona, kde zasahovala aj štátna polícia. „Stále platí, že naši ľudia, ale aj hliadky štátnej polície častejšie monitorujú a kontrolujú lokalitu Čachtickej ulice,“ povedal M. Mihálik.

Autor: T. Hudcovič

Reklama

Súvisiace články: Obyvatelia Čachtickej ulice sa boja, aby sa v Piešťanoch nezopakovala Devínska

Populárne články