Úvod Aktuality Martin Šonka – majster sveta Red Bull Air Race – sa predstaví...

Martin Šonka – majster sveta Red Bull Air Race – sa predstaví v Piešťanoch

REKLAMA

Začiatkom mája sa na Festivale letectva na piešťanskom letisku predstaví aj Martin Šonka. Vynikajúci český akrobatický pilot, šampión a majster sveta adrenalínových pretekov Red Bull Air Race predvedie svoju šou i na Slovensku Download departure.

Majstrom sveta Red Bull Air Race sa stal vlani masterpieces. Je členom reprezentácie Českej republiky v leteckej akrobacii kategórie „unlimited“ a zároveň bývalým vojenským pilotom lietadla JAS-39 Gripen simple resume form.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

Martin nastúpil v roku 1997 na Vojenskú akadémiu v Brne, v odbore pilot bojového lietadla. O štyri roky neskôr absolvoval bakalársku skúšku a bol zase o jeden krôčik bližšie k svojmu snu o lietaní.V roku 2001 začal lietať akrobaciu na vetroňoch a v roku 2003 začína i s akrobaciou na motorových lietadlách Respond 1994 18. Prvé úspechy prišli rýchlo – stal sa z neho majster republiky na vetroňoch i motorových lietadlách. Po nich prišla ponuka – byť členom českého reprezentačného tímu Movie Maker Korean edition.

V októbri 2009 získal Superlicenciu na preteky Red Bull Air Race a v decembri toho istého roku bol prijatý medzi členov elitnej skupiny 15 top pilotov sveta git 파일 다운로드. Prvýkrát vyhral preteky Red Bull Air Race v roku 2017 v Abu Dhabi. Hneď v nasledujúcom roku si po prvý raz vo svojej kariére zo súťaže Red Bull Air Race odniesol titul majstra sveta 문명의 충돌 다운로드.

Čo nám Martin predvedie v Piešťanoch?

„Létat tam budu na Extra 300 SR, reg. OK-SON. Vystoupení je postaveno na mé soutěžní freestylové sestavě 알함브라 궁전의 추억 8화 다운로드. Při soutěžích v akrobacii máme na freestyle jen 4 minuty a moje vystoupení trvá 12 minut, takže tam mohu vložit i ty figury, které se do soutěžní sestavy nevejdou Google Drive folder. Pokusím se ukázat vše co mé letadlo dovede. Od minimálních rychlostí, visů na vrtuli a couvání až po maximální rychlosti přes 400 km/h a rotací kolem všech tří os,“ prezrádza Martin movie Glory of the Clan.

TS Festival letectva

REKLAMA