Úvod Aktuality Mariánske námestie zaplnia svätci

Mariánske námestie zaplnia svätci

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Sviatok všetkých svätých a Pamiatku zosnulých, čiže Dušičky, budeme sláviť už nadchádzajúci pondelok a utorok. Pri tejto príležitosti sa bude konať zaujímavé podujatie s názvom Slávnosť všetkých svätých Download the Adidas logo. Mariánske námestie pri Kostole sv. Štefana v Piešťanoch a priľahlý parčík sa zaplnia postavami svätcov.

„Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých sú slávnostné dni, ktoré spájajú ľudí rozličných náboženstiev i zmýšľania tým, že si spomíname na našich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami Download arcgis. Aj my sme chceli ľudí spojiť, poukázať na dobro, ktoré vedia vykonať a zároveň aj niečo naučiť deti,“ priblížila Marcela Vrbová z Materského centra Úsmev, ktoré je hlavným organizátorom akcie ghost64 exe 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Organizátori podujatia pripravili dvadsaťšesť obrazov svätcov, ktoré vystavia v priestore námestia a parčíka. Maľovali ich piešťanské rodiny počas letných prázdnin, i cez prvé dva mesiace školy 댄스 곡 다운로드. Pridali sa napríklad aj zástupcovia piešťanského Centra pomoci pre rodinu a Trnavskej arcidiecéznej charity. Predlohy vytvorila Dáša Dzurechová z MC Úsmev, ktorej tvorbu už Piešťanci dobre poznajú z Rozprávkového parku picassa web album. Jednotlivých svätcov spoznajú deti i dospelí prostredníctvom informačných tabuliek s menom, miestom pôsobenia, rokmi, v ktorých žili i stručným životopisom.

Obrazy budú inštalované v priebehu soboty 30. októbra. Výstava potrvá minimálne týždeň. V prípade záujmu verejnosti to bude i dlhšie obdobie.

Máte sa na čo tešiť nielen počas dní, ale i vo večerných hodinách, pretože organizátori chystajú tiež zaujímavé nasvietenie jednotlivých figúr a svetelné dekorácie. Deti určite zabaví aj hra, v ktorej budú musieť zodpovedať rôzne otázky týkajúce sa vystavených podobizní svätcov.

Podujatie organizuje Materské centrum Úsmev a Komunitné centrum sv. Štefana s podporou Mesta Piešťany a Trnavského samosprávneho kraja.
Text: sh/th Foto: sh

REKLAMA