Connect with us

Aktuality

Na Marháte na záver roka opäť stovky ľudí

Published

on

Reklama
Reklama

Tí čo sa vydali v posledný tohtoročný deň na jubilejný 45-ty Silvestrovský výstup na Marhát, určite neoľutovali. V krásnom slnečnom počasí sa výstupu zúčastnili stovky turistov i nadšenci cyklistiky. Zaprezentovalo sa 900 účastníkov, ale ľudí bolo na vrchole podstatne viac. Niektorí prišli skôr, iní neskôr, ale všetci prežili krásny slnečný a srdečný deň.

marhat m fiala 2

Zopár milovníkov východov slnka si privstalo a boli na vrchole už pri brieždené. Odmenou im bol pohľad, keď bolo vidno až Alpy. Tento rok bol vrchol takmer bez snehu, len na východnej strane boli ešte pozostatky z vianočnej nádielky, ktorá sa ale medzi sviatkami roztopila. Turisti si museli však dávať pozor medzi sedlom a vrcholom, kde bol terén zľadovatelý a šmýkalo sa.

marhat boris tomaska 2

Reklama

Odmenou za výstup boli nádherné výhľady na okolie. O dobrú náladu sa starali Vojto a jeho banda a nesmela samozrejme chýbať ani silvestrovská opekačka.

marhat boris tomaska 5

Popoludní odviezol účastníkov z Výtokov do Piešťan autobus, vďaka podpore oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany. Podujatie organizačne zabezpečilo 14 členov Klubu slovenských turistov TJ Bezovec Piešťany.

Ak máte z výstupu zaujímavé fotografie a chcete vyhrať prehliadku Piešťanského pivovaru s ochutnávkou, neváhajte a zapojte sa do súťaže na FB stránke Rezortu Piešťany.

15777099_1836682579943222_493063523341545434_o

marhat boris tomaska 4

1marhat boris tomaska  marhat boris tomaska 3   marhat boris tomaska marhat m fiala 1  marhat m fiala

 

th / Foto: B. Tomaška, M. Fiala

Populárne články