Connect with us

Aktuality

Majstri sa stretli po 45 rokoch

Published

on

Reklama

Vo štvrtok 30. septembra sa v jednej z reštaurácií na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch zišli vodnopóloví Majstri Československa družstva TJ Slovan kúpele Piešťany z roku 1965. Hráči a tréner sa stretli po 45 rokoch na podnet Antiho Kajlicha, člena tohto víťazného mančaftu, ktorý momentálne žije v Austrálii.

[singlepic id=4844 w=320 h=240 float=left]Hráči, vtedajší tréner Milan Škarka a súčasné vedenie klubu vodného póla si pripomenuli „najslávnejšiu etapu“ vodného póla v Piešťanoch. Po sérii druhých miest a piatich tituloch majstra Československa v súťaži dorastencov prišiel aj majstrovský titul v kategórii mužov. Je to jediný piešťanský titul Majstra republiky v kolektívnych športoch. Doposiaľ sa to nepodarilo futbalistom, hokejistom, volejbalistom ani basketbalistom.

Reklama

Bolo priam neuveriteľné ako presne si hráči spomínajú, kto komu kedy prihral, kto dal aký gól, že Ivan Markovič hádzal trestný hod zadovkou, že to teda súperov brankár vôbec nečakal. Z členov vtedajšieho víťazného tímu sa okrem domácich podarilo pricestovať autorovi myšlienky stretnutia Antimu Kajlichovi z Austrálie a tiež už spomenutému Ivanovi Markovičovi, ktorý zakotvil v Rakúsku a istú dobu dokonca viedol rakúsky vodnopólový reprezentačný tím. Žiaľ prísť sa nepodarilo Pavlovi Benkovi z USA. Účastníci stretnutia si spomenuli aj na zosnulých Ladislava „Puka“ Berlanského a Štefana Friča.

Sezóna na kúpalisku Eva končí tento víkend, keď sa tu koná turnaj Československého pohára žien vo vodnom póle a turnaj veteránov za účasti družstiev z Ukrajiny, Maďarska, Chorvátska a družstiev Piešťan a Bratislavy.

Reklama

Autor: ht   Foto: hug(o)photo agency – Tomáš Hudcovič

[nggallery id=174]

Populárne články