Úvod Aktuality Domu pokoja pomáhajú predovšetkým zo zahraničia

Domu pokoja pomáhajú predovšetkým zo zahraničia

REKLAMA
Skola Rakovice

Dva septembrové týždne strávili na stavbe Domu pokoja v obci Lúka nad Váhom piati nemeckí dobrovoľníci z organizácie Internationaler Bauorden 지번주소 다운로드. Traja muži a dve dievčatá priložili ďalšie tehličky k úspešnej realizácii projektu piešťanskej pobočky Katolíckej jednoty Slovenska, ktorej členovia sa rozhodli vybudovať domov pre osamelé tehotné ženy v sociálnej núdzi 창세기전 3 다운로드. Dom pokoja im má pomôcť tiež prekonať ťažké obdobie po pôrode dieťaťa.

[singlepic id=5138 w=320 h=240 float=left]Projekt, ktorý sa realizuje na etapy, trpí nedostatkom finančných prostriedkov 카페음악 mp3 다운로드. Podporovaný je prevažne zahraničnými dobrodincami. Predovšetkým rakúska organizácia Österreichischer Bauorden posiela každý rok ľudí ochotných pomáhať a prispela už tiež približne 20-tisíc eurami, ktoré boli preinvestované na stavbe 엑셀 2007 무료 다운로드. Pomocnú ruku a neustálu podporu preukazuje i Helene Rennerová z rakúskej organizácie Katholische Frauenbewegung Österreich. Medzinárodná organizácia Bauorden zastrešuje pomoc dobrovoľníkov už 57 rokov a ročne pripraví 180 táborov travel guide. Prostredníctvom nej už pomáhalo viac ako 350-tisíc dobrovoľníkov.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
Knebl
PN Taxi

[singlepic id=5135 w=320 h=240 float=right]Jedným z dobrovoľníkov, ktorý bol už na Lúke po niekoľký raz, je 68 ročný Dr epic pen. Josef Feld z nemeckého mesta Nordwalde. Tento pôvodne pedagóg a neskôr stavbár, hovorí, že na dobrovoľnícke kempy chodí, pretože ho to baví Ppt viewer download. Môže odovzdať svoje vedomosti, pomôcť dobrej veci a zároveň spoznávať inú kultúru. Tomuto turnusu dobrovoľníkov „velili“ starší páni, ale veľa práce odviedli aj dve mladé dievčatá, Hanna Krümpel a Swantje Schütt swing browser. Nosili tehlu, behali s táčkami, podávali maltu a to takmer desať hodín denne.

Anna Maťašová, z Katolíckej jednoty Slovenska, ktorá je dušou tohto projektu, je sklamaná z nezáujmu domácich o toto dielo 스케치 업 소스 다운로드. Po jej prosbách a výzvach na pomoc tomuto projektu, sa síce našlo zopár dobrodincov zo Slovenska, ale prím aj tak hrá pomoc zo zahraničia. Ak by ste chceli pomôcť tomuto projektu, prípadne sa dozvedieť viac, kontaktujte A php 엑셀 다운로드. Maťašovú na čísle 0903 971864.

Autor: ht   Foto: Tomáš Hudcovič – hug(o)photo agency

[nggallery id=193]

REKLAMA