Connect with us

Aktuality

Má váš pes registráciu a správne kontaktné údaje? Radšej si to skontrolujte

Published

on

Reklama

Pracovníci piešťanského Útulku Regionálneho centra Slobody zvierat sa okrem starostlivosti o zvieratá v ich zariadení, podieľajú tiež na odchyte zabehnutých zvierat. Zaberá im to množstvo času, avšak ešte viac času a problémov spôsobuje, pokiaľ odchytené zvieratá nie sú riadne označené a hľadanie majiteľa sa stáva pomaly detektívnou prácou.

„Je už dennou realitou odchyt zabehnutých psíkov buď nami, alebo mestskou políciou a hľadanie ich majiteľov, s čím strávime veľa času. Ak nie sú psíkovia označení, alebo čipovaní, pátranie po majiteľovi nám zaberie ešte viac času,“ hovorí Ľubomíra Báleková z Útulku Piešťany.  Žiaľ stáva sa, že aj v prípade, ak sú psi čipovaní, nie sú registrovaní, alebo majú neplatné telefónne číslo.

Reklama

„Chceme požiadať majiteľov, aby si skontrolovali u príslušného veterinára registráciu čipu a kontakt. Ak psík nie je čipovaný, treba napísať na obojok telefonický kontakt na majiteľa,“ odporúča Ľ. Báleková.  Majitelia psov, ktorí ich neprihlásia do evidencie, sa dopúšťajú podľa zákona  upravujúceho podmienky držania psov priestupku. Rovnako si však spôsobujú problém pri hľadaní psa ak nemajú správne kontaktné údaje, alebo registráciu. Ako upozorňuje šéfka Útulku Piešťany aj im to sťažuje prácu, takže je pre všetkých lepšie, dať si veci do poriadku.

Reklama

-th- Foto: -lb-

Populárne články