Úvod Aktuality Ľudia podržali Trnavskú arcidiecéznu charitu, pomáhať bude aj v tomto roku

Ľudia podržali Trnavskú arcidiecéznu charitu, pomáhať bude aj v tomto roku

REKLAMA

Vďaka podpore verejnosti bude môcť Trnavská arcidiecézna charita (TADCH) v tomto roku prevádzkovať a vykonávať všetky sociálne služby pre rodiny a jednotlivcov v núdzi, ľudí na ulici, seniorov, aj tých, ktorí potrebujú pomoc zdravotníkov 윈도우 10 1903 다운로드.

Pandémia spôsobila problémy aj organizáciám, ktoré prevádzkujú sociálne služby, zamestnanci Trnavskej charity mali preto vážne obavy, či dokážu v roku 2021 pokryť náklady na fungovanie organizácie 8090 가요 다운로드. Koncom minulého roka tak TADCH požiadala verejnosť o  podporu a vyhlásila mimoriadnu zbierku. V nej sa podarilo vyzbierať 25-tisíc eur. Pre financovanie charity sú zásadné aj dve zbierky v kostoloch, ktoré zostali pre pandémiu na dlhý čas zatvorené 피트니스 대회 다운로드. Napriek obmedzenému počtu veriacich, ktorí mohli prísť v novembri do kostolov, bola výsledkom jesennej zbierky na charitu suma 53-tisíc eur.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

„V mimoriadne náročnej dobe sme vďační za túto pomoc a veľmi si ju vážime 웹 게임 소스 다운로드. Verejnosť nám umožnila zachovať služby charity a vytvárať priestor na ich rozvoj,“ povedal riaditeľ TADCH Miroslav Dzurech.

Charita je podľa slov Miroslava Dzurecha vo veľkej miere závislá práve od podpory verejnosti Autocad 2014 free download. „Napriek tomu, že sociálne a charitatívne služby sú pre verejnosť veľmi potrebné, nie sú dofinancované z verejných zdrojov.

Ich financovanie tak musíme zabezpečovať sami. Len pre predstavu, náklady na prevádzkovanie našej organizácie sa každoročne vyšplhajú do výšky viac ako jeden milión eur,“ povedal riaditeľ TADCH.

Peniaze zo zbierok použije Trnavská charita na financovanie viacerých služieb, napríklad Siete pomoci, vďaka ktorej pomáha ľuďom v núdzi potravinami a materiálne. Pomôžu jej aj pri prevádzke nízkoprahových denných centier v Trnave a Piešťanoch a pri prevádzke farských charít

V ďalších mestách a obciach, ako aj na nevyhnutné opravy v zariadení pre seniorov Dom pokojnej staroby v Cíferi. Podporu verejnosti by chcela trnavská charita zúročiť aj pri rozvoji špecializovaného sociálneho poradenstva, ktoré je účinnou pomocou pre ľudí bez domova alebo v takej nepriaznivej situácii, že im bezdomovectvo hrozí. Špecializované sociálne poradenstvo poskytuje charite pre klientov bezplatne.

Text a foto: Tlačová správa TADCH

REKLAMA