Connect with us

Aktuality

Lido postupne ožíva

Published

on

Reklama

Dve desiatky dobrovoľníkov, tento raz už prevažne z radov rodín s deťmi, ale aj zahraničný hosť, zavítali v sobotu 28. apríla na Lido. Spoločnými silami sa snažili ho spraviť krajším. Brigádnici rozhrnuli štrk na prechode trávnatej časti pláže do vody a dohrabali pokosenú trávu. Okrem toho sa deti mali možno hrať sa na rybárov a taktiež vyskúšať si jazdu na kanoe.
[singlepic id=28786 w=320 h=240 float=left]„Ďakujeme všetkým, čo prišli pomôcť zútulniť tento kút mesta. Sme radi, že sú medzi nami stále ľudia, ktorým nie je ľahostajné ich okolie. Je fajn vidieť ako lokalita láka ľudí a poskytuje im možnosť relaxu. Ešte počas toho ako sme hrabali a čistili, prišli ľudia, ktorí si rozložili deky a užívali si nádherný slnečný deň,“ konštatoval Jozef Malík z občianskeho združenia Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, ktoré aktivity na Lide iniciovalo.
[singlepic id=28796 w=320 h=240 float=right]S upratovaním Lida prišiel pomôcť aj Thomas Stuenkel, ktorý pochádza z Nemecka, ale v Piešťanoch našiel prechodný domov. Podľa neho je úplne bežné, že sa ľudia v jeho rodnej krajine zúčastňujú podobných aktivít a chcú urobiť niečo pre svoje mesto. Piešťany sa mu páčia a Lido podľa neho nie je na tom našťastie tak zle, ako iné časti v okolí Váhu a Sĺňavy. Poznamenal, že okolie hotelov na ratnovskej strane Sĺňavy je žiaľ v ďaleko katastrofálnejšom stave.
[singlepic id=28792 w=320 h=240 float=left]Vďaka za to, že sa veci na Lide pohli patria Eve Werenrovej, krajinnej architektke, mestskej poslankyni a iniciátorke minuloročnej súťaže študentov, ktorí navrhovali možnosti funkčného využitia Lida. V nadväznosti na jej aktivitu, ďalej pokračovali členovia Pro Civitate, ktorým vyšiel v ústrety riaditeľ Správy povodia stredného Váhu II. Milan Koščál so svojimi kolegami, ktorí zabezpečili rozhrnutie štrku, kosenie brehov a odvoz biologického odpadu. Povodie Váhu zapožičalo tiež náradie pre brigádnikov. Odpadky na Lide v rámci akcie Gesto pre čisté mesto zbierali študenti piešťanských škôl, ale aj pracvoníci mestského úradu. Poďakovať treba taktiež všetkým, ktorí sa zúčastnili brigád organizovaných združením Pro Civitate a pomohli dobrej veci.

[nggallery id=1604]
Autor: ht Foto: Martin Palkovič

Reklama

REKLAMA

Reklama

Populárne články