Úvod Aktuality Lidl podporí 52 pôrodníc na Slovensku, bude medzi nimi aj oddelenie v...

Lidl podporí 52 pôrodníc na Slovensku, bude medzi nimi aj oddelenie v Piešťanoch

REKLAMA

Projekt „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“ pokračuje, potešte pred Vianocami svoje ratolesti troma skvelými klasikami a pomôžete aj vážne chorým novorodencom One-touch download. Od 21. novembra môžete za každých 20 € nákupu získať jednu z troch audiorozprávok: „O siedmich kozliatkach“, „O dvanástich mesiačikoch“ a „Snehová kráľovná“ za symbolické 1 euro steelheart 다운로드. Lidl slovenským nemocniciam venuje zostavu život zachraňujúcich prístrojov pre novorodencov v hodnote celého výnosu z akcie. Cieľom projektu je takýmto spôsobom podporiť všetkých 52 pôrodníc, ktoré na Slovensku umožňujú bezplatný pôrod Download the cacao friends font. Medzi nimi bude aj Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch.

Lidl_Rozpravky

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Naše predajne sa nachádzajú prakticky vo všetkých mestách, a preto chceme v rámci napĺňania spoločenskej zodpovednosti pomôcť čo najväčšiemu počtu nemocníc download dism.exe. Týmto projektom podávame pomocnú ruku malým bojovníkom, ktorí si nedokážu pomôcť sami. Verím, že s podporou našich zákazníkov sa nám podarí splniť stanovený cieľ a venovať životne dôležité prístroje desiatkam slovenských pôrodníc,“ povedal Matúš Gála, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika subtitles for IM Hero.

Ročne sa na Slovensku narodí približne 55-tisíc detí, pričom viac ako desatina z nich potrebuje bezprostredne po narodení medicínsku pomoc 워너원 다운로드. „Najčastejším dôvodom je, že dieťa sa narodilo predčasne, ďalšia časť sa narodí s infekciou, s nedostatkom kyslíka počas pôrodu alebo vrodenou vývojovou chybou 유니티 패키지 다운로드. Mnohé z nich potrebujú po narodení resuscitáciu alebo aspoň stabilizáciu, či podporu základných životných funkcií,“ povedala doc. MUDr. Katarína Maťašová, PhD., predsedníčka Neonatologickej sekcie Slovenskej pediatrickej spoločnosti, a dodala: „V prvých minútach po narodení sa rozhoduje o tom, či do budúcna bude mať dieťa šancu na kvalitný a šťastný život Free one piece cartoons. A v tejto situácii je okrem skúseného personálu potrebné aj špecifické prístrojové vybavenie.“

Lidl 3

V roku 2015 venoval Lidl vďaka svojim zákazníkom 14 nemocniciam v 10 slovenských mestách 34 život zachraňujúcich inkubátorov v hodnote 600 000 eur Don't starve to iPhone. Tieto pracoviská pomáhajú najrizikovejším novorodencom. Teraz sa obchodný reťazec rozhodol ísť ešte ďalej a podať pomocnú ruku všetkým deťom, ktoré o to najcennejšie – svoj život – musia bojovať od prvých chvíľ Master of Farm. Podľa odborníkov je optimálna starostlivosť o novorodenca v prvých minútach života kľúčová, pretože môže významne ovplyvniť jeho ďalší vývoj a zdravie. „Ponúkaný prístrojový set spĺňa prísne medicínske kritériá. Lôžko umožní udržanie telesnej teploty po narodení a dobrý prístup k pacientovi.

K dispozícii je prístroj na dýchanie, ktorým je možné za dieťa dýchať, alebo mu pri dýchaní pomôcť. Saturáciu krvi kyslíkom vyhodnocuje monitor – pulzný oxymeter. Prístroj navyše umožní každému, aj zdravému novorodencovi, na druhý deň po narodení vykonať skríningové vyšetrenie, ktoré má odhaliť závažné vrodené vývojové chyby srdca. Set obsahuje aj dávkovač liekov alebo infúznych roztokov. Možno konštatovať, že je zostavený tak, aby pomohol pacienta vyliečiť alebo aspoň stabilizovať do príchodu transportného tímu, ktorý ho prevezie na špecializované novorodenecké pracovisko,“ uviedol hlavný odborník ministerstva zdravotníctva pre neonatológiu prof. MUDr. Mirko Zibolen, CSc.

Spomenutá zostava prístrojov môže na základe štatistických údajov zachrániť niekoľko stoviek novorodencov, významne skvalitniť život môže až trom tisíckam z nich. Navyše, výhrevné lôžko a tiež skríning vrodených chýb srdca pulzným oxymetrom môže využiť každý jeden novorodenec.

-lt/TS Lidl Slovenská republika, 1st Class Agency-

REKLAMA