Connect with us

Aktuality

Letisku hrozí likvidácia

Published

on

Reklama

Akcionári sa dohodli, že budú hľadať východiská zo zlej finančnej situácie. Mimoriadne valné
zhromaždenie však neprinieslo žiadne konkrétne výsledky.

[singlepic id=36044 w=520 h=340 float=center]

Reklama

„Vstup strategického investora je v súčasnosti jediná alternatíva pre spoločnosť vzhľadom na skutočnosť, že žiadny akcionár nemá  finančné prostriedky pre podporu Letiska Piešťany,“ informoval o výsledkoch mimoriadneho valného zhromaždenia predseda dozornej rady spoločnosti Remo Cicutto. Dodal, že prípadný nový vlastník letiska musí vedieť preukázať využiteľnosť letiska pre svoje obchodné zámery a s tým súvisiace zabezpečenie prevádzkyschopnosti.

Minulotýždňové stretnutie akcionárov však žiadne zásadné rozhodnutia neprinieslo. „Všetci traja akcionári budú v najbližšej dobe spolupracovať a hľadať akceptovateľné možnosti pre vyriešenie finančnej situácie spoločnosti,“ povedal Remo Cicutto. Väčšinovým akcionárom je Trnavský samosprávny kraj, svoj podiel má aj mesto a štát. Ten chce svoje akcie do konca roka previesť na samosprávy. Súčasné vedenie ministerstva dopravy však prišlo s podmienkou, že v prípade predaja prevádzaných akcií tretej osobe dostane štát podiel na výnose.

Reklama

REKLAMA

Na otázku, či letisku hrozí zánik, predseda dozornej rady odpovedal: „Ak sa  nepodarí nájsť vhodného investora a dohodnúť si s ním podmienky vstupu do spoločnosti, je tu stále hrozba likvidácie spoločnosti a zrušenia letiska Piešťany.“

Napriek štátnej podpore, ktorá má v tomto roku dosiahnuť výšku 100-tisíc eur, je spoločnosť pravidelne v strate. Jej vedenie sa zlú finančnú situáciu snaží riešiť formou pôžičiek, predajom nepotrebného majetku a prenájom letiskovej plochy organizátorom letných festivalov.

V roku 2005 mala spoločnosť Letisko Piešťany stratu 97-tisíc eur, v roku 2009 až 946-tisíc eur a vlani 551 -tisíc eur.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články