Úvod Aktuality Letisko viac na lietanie – v nasledujúcej sezóne z Piešťan priamo do...

Letisko viac na lietanie – v nasledujúcej sezóne z Piešťan priamo do Turecka

REKLAMA

Od mája nasledujúceho roka budú z piešťanského letiska lietať charterové linky do tureckej Antalye. Dnes o tom informoval župan Jozef Viskupič a zástupcovia cestovej kancelárie, ktorá zaradila toto spojenie do svojho katalógu.

Prvý let by mal z Piešťan odletieť 26. mája. Pravidelne každú nedeľu až do októbra budú môcť turisti využiť služby piešťanského letiska na dopravu do obľúbenej turistickej destinácie.  Lety do Antalye zaradila do svojho katalógu cestovná kancelária Happy Travel.  Využívať sa budú lietadlá typu Airbus.

Letisko rokuje aj o ďalšej destinácii, do ktorej by mohli smerovať charterové linky výsledky rokovania by mali byť známe v dohľadnej dobe.

Letisko Piešťany musí do mája budúceho roka pristúpiť k úpravám odletovej haly, ale najmä príletovej, ktorá sa nachádza v starom hangári. Na realizáciu tohto zámeru má vyčlenené prostriedky z úveru, ktorý si zobrala v lete tohto roka v celkovej výške 800-tisíc, pričom 600-tisíc malo byť použitých na vyplatenie problematických pôžičiek od súkromných osôb z čias predošlého manažmentu a 200-tisíc na investíciu do rozvoja v podobe potrebných rekonštrukcií.

-th-

REKLAMA