Connect with us

Aktuality

Letisko uspelo s odvolaním voči vyplateniu odmien vo výške 38-tisíc eur

Published

on

Reklama

Krajský súd v Trnave rozhodol v prospech spoločnosti Letisko Piešťany a kauzu vyplatenia odmien bývalému členovi predstavenstva vrátil na Okresný súd v Piešťanoch. Ide o viac než 38-tisíc eur.

„Trváme na stanovisku, že vyplatenie odmien ľuďom, ktorí priviedli letisko na pokraj zániku, je nemorálne, a preto nenárokovateľné. Považujeme za nehoráznosť, že pán Krátky si za to pýta viac ako 38-tisíc eur. Je to podľa nás jednoznačne v rozpore s verejným záujmom, a preto sme ďalej odhodlaní brániť majetok župy,“ komentoval vývoj kauzy trnavský župan Jozef Viskupič.

Reklama

Odmena bývalému členovi predstavenstva na základe rozhodnutia Krajského súdu v Trnave zatiaľ vyplatená nebude. Vec sa vracia na Okresný súd v Piešťanoch.

Informoval o tom Odbor komunikácie TTSK s tým, že podľa krajského súdu sa okresný súd nedostatočne vysporiadal s argumentáciou právnych zástupcov letiska, ktorá sa týkala najmä „dobrých mravov“ a vec mu vrátil na ďalšie konanie a nové rozhodnutie.

Reklama

Finančné odmeny si súdnou cestou vymáhajú viacerí bývalí členovia vedenia letiskovej spoločnosti. Vyplácané im neboli niekoľko rokov. Ich celková výška aj s úrokmi z omeškania preto prevyšuje 500-tisíc eur.

-red-

Populárne články