Connect with us

Aktuality

Letisko Piešťany s novým vedením

Published

on

Reklama
Reklama

Dnes sa stretlo valné zhromaždenie spoločnosti Letisko Piešťany, a.s., ktorého úlohou bolo zrealizovať zmeny vo vedení firmy. Ako už bol avizované, predsedníčka predstavenstva Anna Mierna skončila v tejto funkcii, kedže sa stala primátorkou Skalice. Novým predsedom predstavenstva bol zvolený Ján Marušinec.

Ján Marušinec je podľa stránky Podnikateľskej aliancie Slovenska, kde pôsobí ako člen strategickej rady, absolventom Ekonomickej Univerzity v Bratislave a Univerzity Martina-Luthera v Halle-Wittenberg v Nemecku. Pracoval na rôznych pozíciách v štátnej a verejnej správe (Poradca Štátneho tajomníka na MF SR, Senior Budget Officials (SBO) and Public Management Committee (PUMA) of OECD MF SR, Riaditeľ Odboru rozpočtových analýz, MFSR, Externý poradca predsedu vlády SR, Poradca predsedu samosprávneho kraja, VÚC BA, Poradca primátora, Hl. mesto SR BA), ako aj v treťom sektore (INEKO, Mesa10). Pre trnavského župana Jozefa Viskupiča robí už nejaký čas poradcu pre ekonomické a finančné otázky, ako aj pre oblasť dopravy.

Od augusta tohto roka bol členom dozornej rady spoločnosti Letisko Piešťany, a.s.

Novým členom dozornej rady sa stal Peter Markovič. Aktuálne pôsobí ako riaditeľ kancelárie predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča. Je absolventom Filozofickej fakulty UK Bratislava v odbore politológia. Bol členom prezídia strany SDKÚ a od roku 2006 do roku 2012 poslancom Národnej rady SR. Pôsobil tiež ako prednosta Mestského úradu v Dolnom Kubíne a tajomník Ministerskej rady – poradného orgánu vlády SR.

Reklama

REKLAMA

-th-

Zdroj a foto: Podnikateľská aliancia Slovenska strategicka, www.osobnost.sk, sk.wikipedia.org

Populárne články