Connect with us

Aktuality

Kvôli snehu je v teréne maximálny počet policajtov

Published

on

Reklama

Do Bratislavy choďte radšej po starej ceste. Kamióny na diaľnici otáčajú, osobné autá idú v jednom pruhu.

[singlepic id=25589 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

„Cestou operačných stredísk sme zabezpečili, aby Česká a Poľská republika zastavila premávku kamiónov na naše územie. To znamená, že už pred vstupom na územie Slovenskej republiky sú kamióny odstavované na odstavných plochách. Cieľom je zabránenie tvorby ďalších kolón a tým aj sprejazdnenie ciest,“ informoval krajský policajný hovorca Michal Hanus.

Reklama

Maďarsko uzatvorilo do odvolania diaľničný hraničný prechod Rajka pre nákladné motorové vozidlá. Z dôvodu odstavených nákladných vozidiel sa komplikuje doprava na viacerých úsekoch ciest. „V teréne je maximálny počet policajtov, ktorí usmerňujú dopravu. Vyzývame vodičov, aby sa riadili ich pokynmi,“ doplnil hovorca.

Trnavská polícia nákladné vozidlá nad 7,5 tony smerujúce po diaľnici  D1 v smere na Bratislavu otáča späť na križovatke Voderady smerom na rýchlostnú cestu R1. Na diaľnici D1 je zhustená premávka, pretože v pravom jazdnom pruhu sú odstavované nákladné vozidlá a doprava pre osobné vozidlá je smerovaná do jedného jazdného pruhu.

„Dopravná situácia je značné komplikovaná. V prípade, že vodiči smerujú do Bratislavy, vyzývame ich, aby použili starú cestu.“

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Trnava Ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články