Úvod Aktuality Pre piešťanské CT chcú odvolať ministerku Zvolenskú

Pre piešťanské CT chcú odvolať ministerku Zvolenskú

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Opozícia začala zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu. Jej témou má byť odvolávanie ministerky zdravotníctva Zuzana Zvolenskej pre verejné obstarávanie tomografu v Nemocnici Alexandra Wintera (NAW) 주토피아 한글자막 다운로드.

AKTALIZOVANÉ: Zuzana Zvolenská podala demisiu Vegas Pro 14. Viac informácií nájdete TU.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

nemocnica

Na svojom Facebooku o tom informovala RTVS Make it right. Opozičné strany NOVA, OĽaNO a SaS zvolali brífing, na ktorom zhrnuli dôvody na odvolanie ministerky Zuzany Zvolenskej. „Na Medical Group sme upozornili pred rokom Summer Wars download. Spomínal som ju v súvislosti s obchodmi, ktoré má so slovenskými nemocnicami,“ povedal poslanec Daniel Lipšic. Táto firma má na základe výberového konania dodať piešťanskej nemocnici tomograf Philips Ingenuity Core 128 za 1,6 mil Download Android ndk. eur. Rovnaký prístroj kúpila v máji tohto roka Nemocnica Havlíčkův Brod za približne 532-tisíc eur.

V stanovisku, ktoré nám poskytla riaditeľka NAW Mária Domčeková sa píše: „Cena CT zariadenia  víťaza súčasného verejného obstarávania zahŕňa už aj financovanie kúpnej ceny po dobu 48 mesiacov.“

Štát má v neziskovej organizácii Nemocnica Alexadra Wintera vplyv prostredníctvom správnej rady 피날레 2016 다운로드. Dve tretiny jej členov tvoria nominanti ministerstva zdravotníctva, zostávajúci dvaja zastupujú zamestnancov nemocnice.

O stanovisko k verejnému obstarávaniu sme požiadali aj ministerstvo zdravotníctva Download dj max.

AKTUALIZOVANÉ (17.45 h): Ministerstvo zdravotníctva SR nám poslalo nasledujúce stanovisko Zuzany Zvolenskej:

„Nemocnice vo forme neziskových spoločností nie sú organizáciami v zriaďovateľskej pôsobnosti MZ SR a nevzťahuje sa na nich môj príkaz o predchádzajúcom súhlase na začatie verejného obstarávania a ani na ich kontrolu arial unicode ms.

Nechcem, aby vznikali nejasnosti okolo výberu CT prístroja, preto som sa rozhodla podala podnet na Úrad pre verejné obstarávanie, ktoré ako jediné má možnosť preveriť zákonnosť postupu verejného obstarávania Vegas 13.

Zároveň dávam podnet aj na Najvyšší kontrolný úrad. Neviem preto dnes povedať, či postup bol alebo nebol zvolený správne. Čo však povedať viem, že nominanti MZ SR v správnej rade Piešťanskej nemocnici ma riadne neinformovali o postupoch v tejto nemocnici raw material.

Rozhodla som sa preto k dnešnému dňu odvolať všetkých členov správnej rady, nominovaných za MZ SR a za týchto ľudí prevziať plnú politickú zodpovednosť a podávam k dnešnému dňu demisiu.“

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: mp, TV Karpaty

REKLAMA

450X222 primator hudcovic

REKLAMA