Connect with us

Aktuality

Kuzmányho ulica je v zlom stave, termín obnovy je zatiaľ otázny

Published

on

Reklama

Našu redakciu kontaktoval čitateľ, ktorý upozorňoval na katastrofálny stav Kuzmányho ulice vedúcej k futbalovému štadiónu PFK a basketbalovej Diplomat aréne. Sťažoval sa na problémy, ktoré pravidelne zažíva na ceste v tejto lokalite, ako aj na parkovanie a absentujúci chodník. Podľa našich informácií je rekonštrukcia ulice v pláne, pričom už je vypracovaná projektová dokumentácia, ktorá počíta s opravou a rozšírením vozovky, položka však zatiaľ nebola zaradená do rozpočtu. Jedným z dôvodov na odklad mala byť údajne aj stavba plavárne, počas ktorej by bola cesta poškodená stavebným ruchom.

Reklama

„Cesta ku štadiónu PFK a Diplomat Aréne, je životu nebezpečná, lebo taký „tankodrom“ , ako je úsek od križovatky asi 300 metrov to sa musí zažiť aj vidieť, i pocítiť…Je tam aj chodník pre chodcov, ale zarastený zelinou. Je len jedna možnosť, pričom by sa nemusel odstrániť, ani jeden strom, rozšíriť cestu a spraviť dvoj prúdovku, Nebolo by to veľmi nákladné, stačilo by jamy, výmoly zasypať štrkom a zarovnať asfaltom a cestu teda rozšíriť, naviesť štrk a dať asfalt, ale to by museli asi primátor a poslanci po tej ceste jazdiť, či už peši, autom, alebo bicyklom,“ vyjadril sa vo svojom maili čitateľ.

Reklama

Kedysi bol pri ceste k futbalovému štadiónu PFK a baskebalovej Diplomat aréne aj štrkový chodník, ktorý sa však „rozchodil“ a prakticky zanikol. Podľa stanoviska čitateľa by mala byť rekonštrukcia cesty, ktorá je využívaná športovými fanúšikmi, ako aj samotnými športovcami, niečím prvoradým. Problematické v tejto lokalite je aj parkovanie, najmä počas zápasov ženskej basketbalovej extraligy, ktoré tento týždeň kolidovali s duelmi rugbyových Majstrovstiev Európy U18. Informácie ohľadom opravy Kuzmányho ulice sme už adresovali hovorkyni Mesta Piešťany, ale do uzávierky na ne neodpovedala.

-lt/Zdroj: čitateľ, Mesto Piešťany/Foto: vv-

Populárne články