REKLAMA

Kursalon, ktorý v dávnej minulosti slúžil predovšetkým kúpeľným hosťom, bude s novými nájomcami zameraný viac na domácu klientelu 세이부축구 다운로드. Neodmietne však samozrejme ani hostí. Zatvorený bol od novembra 2017, keď v priestoroch skončil vtedajší nájomca najmä pre vysokú ekonomickú náročnosť na energie, nájomné a údržbu 카카오 게임 다운로드. Novými nájomcami sú ŽiWell, OZ Apolin a fungovať tu bude aj Kaviarnička.

Zástupcovia nájomcov a Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, ako vlastníka budovy, slávnostne prestrihli pásku a otvorili symbolicky svoje priestory deň pre Otvorením letnej kúpeľnej sezóny 드렁큰 타이거 편의점 다운로드. V piatok 31. mája pozvali hostí, aby si prišli pozrieť čo pre nich pripravili.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

ŽiWell Kursalon – uhasí smäd i zasýti

ŽiWell Kursalon funguje v priestoroch bývalej Frapperie a má v nájme aj kuchyňu 아이언맨3 자막 다운로드. Na firme má podiel Prvý piešťanský pivovar ŽiWell aj OZ Kvas, ktoré prevádzkovalo ŽiWell na predošlom mieste v Leieri. Do prípravy priestorov doteraz prevádzkovatelia investovali 80-tisíc eur, pričom ešte nie sú na konci ebsi 동영상 다운로드. Išlo predovšetkým o rekonštrukciu rozvodov vody a elektriny, ako aj i rekonštrukciu kuchyne a nákup nových potrebných zariadení. Vybudovali tiež klimatizovaný sklad piva, ktorému dominuje predovšetkým produkcia vlastného pivovaru 초청장 서식 다운로드. Je hneď za výčapom, takže rozvody sú veľmi krátke, čo má pomôcť ku kvalite čapovaného zlatého moku. Priestor, ktorý vidia návštevníci má nový bar a stolovanie 종말의 세라프 자막 다운로드. Pribudnúť má ešte stála výstava umeleckých diel, avšak zostane tiež priestor na krátkodobejšie výstavy. Na realizáciu projektu vyzbierali prevádzkovatelia 4375 eur prostredníctvom crowdfundingovej kampane, čo je však len zlomok prostriedkov potrebných na oživenie priestorov 가십걸 시즌1 다운로드. Noví nájomcovia boli pripravení na investíciu, avšak skutočný stav ich prekvapil.

Kuchyňa ŽiWell Kursalon je od tohto týždňa v prevádzke 괌 지도 다운로드. Pripravený je nový koncept zdravých obedov, kde si prídu na svoje všetci – alergici, vegáni aj mäsožrúti. Tak ako doteraz, budú hrať prím čerstvé a lokálne suroviny. 

V priestoroch novej prevádzky budú tiež pokračovať kultúrne a komunitné aktivity, takže tešiť sa môžete na výstavy, koncerty, divadlo i workshopy 신나는 힙합 다운로드.

 

Komunitné centrum Apolin

Komnunitné centrum Apolin vzniklo v priestoroch na severnej strane objektu, kde bola naposledy prevádzka Art Jazz Gallery. Jeho cieľom je nájsť kontinuitu medzi staršou a novou generáciou. Za projektom stojí Jarmila Staneková, ktorá v Piešťanoch dlhé roky viedla OZ Aksen. „V decembri 2017 som založila o.z.A polin. Podnetom bola vnučka Apolinne, ako prejav vďaky za jej uzdravenie po vážnej operácii srdiečka, ktorú musela absolvovať ako 4-mesačné bábätko. Vtedy som si sľúbila, že budem robiť dobré veci aj pre generáciu, ktorá je našou budúcnosťou,“ hovorí iniciátorka.

V priestoroch zatiaľ združenie obnovilo zázemie, zrealizovalo šatňu a pripravilo na ďalšie používanie Malú sálu. Aktuálne uspelo v participatívnom rozpočte trnavského kraja, odkiaľ má dostať na ďalšie aktivity a práce 5000 eur. OZ Apolin sa uchádza tiež o priazeň darcov prostredníctvom kampane na startlab.sk. Cieľová suma predstaveného projektu je minimálne  2300 eur.

V pláne je oživenie čitáreň s časopismi, knihami a novinami. Malá sála má slúžiť na recitály, hudobné programy, koncerty, spevácke súťaže, prezentácie, literárno-dramatické večery, ale aj ako tančiareň. Združenie che vytvoriť priestor pre rodičov s deťmi, mladých ľudí, prarodičov, pre zdravých aj hendikepovaných. V pláne je i kino pre nepočujúcich, ale aj tzv. babykino pre mamičky s ďeťmi. Vzniknúť má i dámsky klub na stretnutia a diskusie.

Kaviarnička

Malá prevádzka vznikla v salóniku vedľa Malej sály. V jej ponuke je káva, nápoje i zákusky, ktoré si môžete vychutnať na terase Kursalonu.

Veľká sála zostala naďalej v správe vlastníka objektu, teda Slovenských liečebných kúpeľov. K dispozícii je na podujatia i svadby. Tohto priestoru sa rekonštrukčné práce nedotkli.

Pozrite sa, ako to na otvorení vyzeralo:

 


-th-

REKLAMA