Connect with us

Aktuality

Kúpele vyplatia dividendy

Published

on

Reklama

Akcionári Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany (SLKP) dostanú 0,54 eur za akciu. Schválilo to Valné zhromaždenie SLKP, ktoré sa konalo 23. júna. Mesto Piešťany dostane za svoj 10 % podiel vo firme viac ako 81 000 eur. Na tlačovej konferencii o tom informoval generálny riaditeľ kúpeľov Klaus Pilz.

[singlepic id=15201 w=320 h=240 float=right]„Snahou kúpeľov bolo neznižovať stav zamestnancov, o čom svedčí i to, že priemerný počet zamestnancov v roku 2010 bol 1185,“ povedal generálny riaditeľ a dodal, že zámerom je stabilizácia tohto stavu, „… tento bude priamo závisieť od zmien v produktivite práce.“

Reklama

Ďalšou témou, o ktorej valné zhromaždenie rokovalo, bolo zintenzívnenie obchodnej a marketingovej činnosti a participácia iných subjektov. „Hľadáme lokálnych partnerov, ktorí nám pomôžu s marketingom v zahraničí, aby sme mohli privítať návštevníkov z nových krajín,“ vysvetlil Klaus Pilz.

[singlepic id=15199 w=320 h=240 float=left]

Reklama

Uviedol tiež, že firma realizovala v minulom roku výkony vo výške 32,75 miliónov eur. Plánované výkony na tento rok sú o necelé dva milióny vyššie. Zisk by mal byť 1,5 mil. eur, z toho čistý zisk predstavuje 500 000 a 1 milión je rezerva na dividendy. Firma chce v tomto roku preinvestovať 5,3 mil. eur.

Ďalšou témou, ktorej sa riaditeľ dotkol bol súdny spor s firmou Swiss Finance, ktorý trvá už 7 rokov. Naposledy predsedníčka súdu rozhodla, že deň pred pojednávaním bude prípad pridelený novému sudcovi. Ten naň nebol pripravený a preto ho odročil na neurčito. „Podali sme sťažnosť na na krajský súd aj na ministerstvo spravodlivosti,“ uzavrel Klaus Pilz.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články