Connect with us

Aktuality

Kúpele investovali do opravy balneoterapie 369-tisíc

Published

on

Reklama
Reklama

Pacienti môžu využívať hydromasáž, podvodnú manuálnu masáž a vírivý kúpeľ už aj v hoteli Pro Patria. Rekonštrukcia trvala tri mesiace a dotkla sa aj bahennej kuchyne, ktorá funguje na rovnakom princípe už od roku 1916.

[singlepic id=45613 w=320 h=240 float=left]Spomedzi 60 druhov liečebných procedúr, ktoré sú v ponuke piešťanských kúpeľov, stále patria medzi najvyhľadávanejšie termálny minerálny kúpeľ (zrkadlisko) a bahenný kúpeľ (bahnisko). Kúpele postupne investujú do renovácie a modernizácie priestorov pre poskytovanie týchto procedúr.

„Veríme, že modernizácia a zvýšenie kvality služieb v Balneoterapii Pro Patria sa u hostí stretne s pozitívnou odozvou, prispeje k ich celkovej spokojnosti a bude mať priaznivý vplyv na úspešnosť liečby,“ povedala Soňa Zabranská, vedúca kúpeľnej polikliniky.

Náklady na rekonštrukciu balneoterapie v Pro Patrii vyčíslili na 369-tisíc eur. Zahŕňala stavebné úpravy, výmenu vodo a elektroinštalácií, renováciu obkladov a podláh, povrchovú úpravu stien aj inštaláciu strešných okien s elektrickým ovládaním.

Reklama

[singlepic id=45614 w=320 h=240 float=left]Najdôležitejším prvkom projektu bola zmena dispozície zrkadliska z pôvodne spoločného kúpeľa na osobitnú dámsku a pánsku časť. Priestory majú nový dizajn obkladu a dlažbu s protišmykovou úpravou.

Nový vzhľad dostalo aj bahnisko. Pribudli nerezové zábradlia, sprchy v dámskej i pánskej časti a vytvoril sa priestor pre peloidokinezioterapiu – procedúru zameranú na špeciálne cvičenia pre ruky v liečivom bahne.

Renovácia prebehla aj v tradičnej bahennej kuchyni, aby zabezpečila inovatívnu logistiku distribúcie liečivého bahna. Zaujímavosťou je, že bahenná kuchyňa v Balneoterapii Pro Patria ako jediná funguje na základe pôvodných a osvedčených technologických postupov už od roku 1916 a tieto princípy boli zachované aj pri jej rekonštrukcii.

Text a foto: Tlačová správa/red

Populárne články