Connect with us

Aktuality

Kajakárom na Sĺňave pomáhala kosačka

Published

on

Reklama

Premnožené vodné rastliny dokážu športovcom narobiť poriadne problémy. Ak sa jazdy do nich zamotá veslo, či pádlo, hrozí, že športovci skončia vo vode. Tomu by malo predísť kosenie Sĺňavy.

[singlepic id=45618 w=320 h=240 float=left] Povodie Váhu nasadilo špeciálnu podvodnú kosačku na žiadosť kanositického oddielu TJ Sĺňava Piešťany. Tá by mala zaručiť bezpečnosť pretekárov počas blížiacich sa Majstrovstiev Slovenska v rýchlostnej kanoistike na krátke trete.

Reklama

Na Sĺňave bude od 9. do 11. augusta súťažiť vyše 200 športovcov z 18 klubov. Piešťany medzi nimi majú silné zastúpenie – okrem iných čerstvého majstra sveta v K4 do 23 rokov Mateja Michálka, i Jerguša Jacka a Filipa Vala, členov juniorskeho štvorkajaku, ktorí nedávno vybojovali na svetovom šampionáte šieste miesto. Podobný program pretekov nájdete na tejto adrese.

Aj nasledujúci víkend 17. a 18. augusta budú na Sĺňave pretekať rýchlostní kanoisti, uskutoční sa totiž tradičný Pohár SNP.  V závere augusta (31.8.) si ešte zmerajú sily vytrvalci v rámci Majstrovstiev Slovenska v Maratóne.

Reklama

(red)

 

Populárne články