Connect with us

Aktuality

Kúpať sa bude dať na Eve, otvoria ju 1. júna

Published

on

Reklama

Kúpalisko Eva otvoria 1. júna. Hoci vlani pred voľbami sa hovorilo o tom, že počas tohto leta bude výstavba nového kúpaliska v plnom prúde, skutočnosť je taká, že sa ešte len pracuje na výbere dodávateľa projektovej dokumentácie a financovanie výstavby nie je vôbec jasné. Situáciu tak bude určite riešiť tento a pravdepodobne aj na budúci rok historická Eva.

[singlepic id=10751 w=320 h=240 float=left] Klub vodného póla, ktorý si prevádzku Evy zobral na svoje plecia požiadal o dotáciu na prevádzku Mesto Piešťany. O jej pridelení vo výške žiadosti, teda 49-tisíc eur, budú poslanci rozhodovať na najbližšom rokovaní mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční už vo štvrtok 26. mája. „Prostriedky z dotácie sú použité výlučne na financovanie vodného, stočného a bazénovej chémie. Mzdy a ďalšie výdavky sa hradia zo vstupného,“ povedal Ľudovít Kubán, predseda Klubu vodného póla Piešťany. Vodnopólisti už niekoľko týždňov pracujú na príprave areálu. Opravili prasknutý 50 metrový bazén, natreli oba bazény, pripravujú vonkajšie plochy. Kúpele ako vlastník kúpaliska opravili strechu a stropy na šatniach.

Reklama

[singlepic id=10749 w=320 h=240 float=right] Vlani, počas nie práve najvydarenejšej sezóny, prišlo na Evu viac ako 30-tisíc ľudí. Tento rok otvoria prevádzku o 12 dní skôr. Za predpokladu, že bude dobré počasie, by nemal byť problém čísla návštevnosti prekročiť. K dispozícii bude plavecký bazén s rozmermi 50×18 m a termálny relaxačný bazénik s teplotou vody 30 °C. Kapacita areálu je 1500 osôb.

Kúpalisko bude v júni v prevádzke od 11.00 h do 18.00 h. Počas prázdnin, v júli a v auguste, bude otvorené od 10.00h do 19:00 h. V prípade dobrého počasia bude otvorené aj v septembri od 11.00 h do 18:00 h. „Ceny zostávajú rovnaké, ako vlani. Nemenili sme ich,“ informoval Ľ. Kubán. Celodenná vstupenka pre dospelého tak bude stáť 3 eurá a pre dieťa o euro menej. Deti do päť rokov majú vstup zdarma.

Reklama

Text a foto: T. Hudcovič

REKLAMA

Populárne články