Connect with us

Aktuality

Kúpalisko Eva v piatok končí

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanské kúpalisko Eva končí v piatok 30. septembra 2011 tohtoročnú prevádzku pre verejnosť. Rozlúčkou športovcov s letom bude vodnopólový turnaj Anti Kajlich Cup, ktorý sa uskutoční počas nadchádzajúceho víkendu.

[singlepic id=16294 w=320 h=240 float=left]Sezónu na kúpalisku Eva začali tento rok 1. júna. Vlani navštívilo kúpalisko viac ako 30-tisíc ľudí. Tento rok to bolo o niečo horšie, ale podľa slov Ľudovíta Kubána, predsedu Klubu vodného póla Piešťany, ktorý kúpalisko prevádzkuje, sa sezóna napriek vlažnému letu a nie príliš horúcemu počasiu dá porovnať s minuloročnou. „Potvrdilo sa, že termálne kúpaliská majú výhodu oproti klasickým kúpaliskám. Je ňou teplá voda,“ povedal Ľ. Kubán. Na Eve je teplota vody v [singlepic id=10749 w=320 h=240 float=right]50 metrovom bazéne približne 26 stupňov Celzia, v malom bazéniku 34-36 stupňov.

Piešťanskí plavci a vodnopólisti budú počas zimy trénovať v bazéne hotela Sĺňava a v Novom Meste nad Váhom. Na budúci rok sa vodnopólisti opäť plánujú uchádzať o dotáciu Mesta Piešťany na prevádzkovanie Evy a radi by ju opäť počas letných mesiacov otvorili.

Autor: ht Foto: Tomáš Hudcovič

Reklama

REKLAMA

Populárne články