Connect with us

Aktuality

Ku kampani Deň počatého života sa pridajú aj Piešťanci

Published

on

Reklama

V piatok 25. marca si pripomenieme Deň zápasu za ľudské práva. V tento deň sa po jedenásty raz bude sláviť aj Deň počatého dieťaťa, ktorý vyhlásilo občianske združenie Fórum života. Každoročne v okolí tohto dátum uskutočňujú rôzne aktivity poukazujúce na potrebu chrániť ľudský život od počatia. Podľa organizátorov cieľom kampane nie je iba šíriť úctu ku každému dieťaťu od počatia, ale aj zdvihnúť verejne hlas na ich obranu, šíriť argumenty v prospech ochrany detí a dať možnosť verejne prejaviť postoj za život.

V Piešťanoch sa k akciám ku Dňu počatého života pripoja členovia miestnej pobočky Katolíckej jednoty Slovenska, ktorí realizujú projekt Domu pokoja v obci Lúka. Práve ten budú prezentovať širokej verejnosti v piatok 25. marca popoludní a v nedeľu 27. marca dopoludnia pred kostolom sv. Cyrila a Metoda.

Reklama

Cieľom Domu pokoja je zabezpečiť dočasné ubytovanie pre budúce matky, ktoré zostali bez domova a ocitli sa na ulici. Svoju bezvýchodiskovú situáciu riešia najčastejšie tým, že podstúpia interupciu a vďaka tomuto projektu by sa tak nemuselo diať. Dom pokoja im má tiež pomôcť prekonať ťažké obdobie po pôrode dieťaťa. Bude tu možné prechodne ubytovať naraz 6 tehotných a matiek s predpokladaným pobytom 6 – 12 mesiacov. Iniciátori projektu predpokladajú, že za túto dobu sa za pomoci profesionálov, ako aj dobrovoľníkov podarí účastníčkam vyriešiť ich problémy do takej miery, aby sa mohli vrátiť do „normálneho“ života.

[singlepic id=11401 w=500 h=240 float=center]

Reklama

Práce na Dome pokoja začali v roku 2004. V júli 2008 sa konala posviacka prvej časti a svätú omšu pri tejto príležitosti celebroval a dom posvätil biskup Ján Orosch. Momentálne sa realizuje druhá časť stavby, ktorá tehlička po tehličke rastie za pomoci mladých ľudí aj seniorov zo Slovenska, Rakúska, Nemecka, Holandska a Švajčiarska. Projekt finančne podporujú predovšetkým rakúska organizácia Katholische Frauenbewegung Österreich a tiež Österreichischer Bauorden.

Prečítajte si tiež Domu pokoja pomáhajú predovšetkým zo zahraničia.

Informácie o Dni počatého dieťaťa aj na www.25marec.sk.

[nggallery id=566]

Populárne články