Connect with us

Aktuality

Kŕmenie kačíc vo fontáne prináša problémy, z vody vybrali kilo rozmočeného chleba

Published

on

Reklama
Reklama

Kŕmenie labutí a kačíc chlebom či rožkami je zvykom nielen Piešťancov, ale aj návštevníkov mesta. Okrem toho, že podobná  jednostranná strava týmto vtákom viac škodí ako pomáha, sme písali už pred časom. Najnovšie robí problém aj Službám mesta Piešťany, ktoré sa starajú o údržbu fontán. V jednej z nich priamo v centre si totiž kačky našli svoj druhý domov a ľudia ich tam začali aj kŕmiť. Rozmočený chlieb však upcháva odtok a spôsobuje znečistenie vody. Počas minulého víkendu z fontány Príbeh prameňov, ktorú zdobí socha páva, zozbierali približne kilo takéhoto odpadu. Žiadajú preto ľudí, aby kačice vo vode nekŕmili.

 

Podľa Romana Skaličana zo Služieb mesta Piešťany pri včerajšom večernom čistení fontány Páv v Sade Andreja Kmeťa nazbierali približne kilogram odpadu, ktorý prevažne tvoril rozmočený chlieb a pečivo.  Kačice si fontánu obľúbili a tešia sa z nich aj návštevníci. Kŕmenie pekárskymi výrobkami  však prináša svoju daň. „Nestačí, že prebieha kŕmenie labutí a kačíc na Váhu, už sa presunulo aj do fontány. Pár chvíľ vnútorného uspokojenia a dôsledky, ktoré stoja priveľa,“ uvádza manažér správy a údržby majetku zo Služieb mesta. „Rozmočený chlieb zapcháva prepad  a voda kysne.“

IMG_20160523_075109 (1)Voda si potom vyžaduje zvýšenú chemickú úpravu a ak by sa situácia nezmenila, aj viacnásobné vypúšťanie, čo bude znamenať aj častejšie znefunkčnenie tejto pýchy mesta.

Reklama

IMG_5177_resizeSlužby mesta preto vyzývajú návštevníkov, aby kačice vo vode nekŕmili. „Nechceme a ani nedokážeme odstrániť kačice z fontány násilím. Dá sa to len tak, že nebudú kŕmené. Potom neprídu a pre svoju dávku chleba pôjdu na Váh. Prosíme všetkých, aby rešpektovali, že sa tešia z fontány , ktorá nie je jazero, bazén a ani ihrisko,“ upozorňuje zástupca spoločnosti.

Voda vo fontáne nie je vhodná ani na kúpanie

-red-, foto: SMP, T. Hudcovič, L. Turňa

Populárne články