Úvod Aktuality Krampus zrejme bude napriek zákazu, pochod čertov rozdelil verejnosť

Krampus zrejme bude napriek zákazu, pochod čertov rozdelil verejnosť

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Piešťany sa v uplynulých dňoch stali kvôli pochodu čertov témou článkov na viacerých slovenských mediálnych portáloch a námetom reportáží televíznych novín gta5 컴퓨터 다운로드. Vo štvrtok 14. decembra sa Krampusom zaoberalo aj Mestské zastupiteľstvo, ktoré po rozsiahlej diskusii a prostredníctvom hlasovania požiadalo primátora, aby podnikol kroky smerujúce k neuskutočneniu podujatia Dream of precious days. Podľa našich informácií primátor Miloš Tamajka vydal rozhodnutie o zákaze podujatia z dopravných dôvodov. Organizátorom sa ho však nepodarilo doručiť 김동률 mp3 다운로드. Polícia vie o situácii a v nedeľu 17. decembra je pripravená zabezpečiť verejný poriadok. 

„Keď sme zvažovali akciu, preštudovali sme si históriu podujatia a jeho filozofiu 게리모드 게임 다운로드. Predpokladali sme, že s podujatím nebude takmer žiadny problém keďže sa teší mimoriadnej obľube v celej Európe, napríklad aj v susedných kresťansky založených Čechách kde návštevnosť presiahne aj v malých mestečkách často 10 000-20 000 návštevníkov 갤럭시 s8 펌웨어 다운로드. Nepredpokladali sme, že nevinné detinské divadielko môže vyvolať takú vlnu emócií, ktoré často nemajú racionálny základ, respektíve vyplývajú zo šírenia dezinformácií,“ uviedli vo štvrtok 14 sap hana studio. decembra v oficiálnom vyjadrení organizátori Piešťanských Vianočných Trhov java spring.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Proti tomu, aby Krampus navštívil centrum mesta počas tretej adventnej nedele, bola vytvorená online petícia, ktorú dohromady podpísalo 2 579 obyvateľov Piešťan, ale kvôli medializácii aj ďalších miest naprieč Slovenskom Download an earlier version of Chrome. Vznikla aj „protipetícia„, ktorá naopak žiadala, aby sa pochod konal a obyvatelia i návštevníci mesta si mohli užiť túto netradičnú atrakciu, podpísalo ju 484 ľudí 지포스 그래픽카드 다운로드.

Svoj názor do našej redakcie zatelefonovala aj čitateľka, ktorá uviedla, že festival Krampus niekoľkokrát navštívila v Rakúsku a v mikulášskom období láka veľký počet návštevníkov logitech webcam. Okrem čertov vraj v sprievode vidieť aj anjelov, snehulienky a samozrejme Mikuláša. Pochod v týchto končinách navštevujú hojne aj turisti a desivý býva údajne hlavne pre dospelých.

„Naozaj chceme oslavovať zlo? Tešiť sa z neho? Uviesť ho do centra pozornosti? Urobiť zo zla senzáciu, na ktorú sa má ísť pozerať? Aké hodnoty ponúkame našim deťom a mladým? K čomu ich vedieme? Naozaj chceme, aby o našej budúcnosti raz rozhodovala generácia, ktorá bude mať totálne pomýlené a posunuté hranica dobra a zla? Ako by toto mohlo niekoho obohatiť?“ pýtajú sa naopak autori petície vyzývajúcej proti pochodu.

Pochod čertov sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude konať napriek hlasovaniu 18 poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Piešťany a zákazu akcie na miestnych komunikáciách zo strany primátora. Právomoci samosprávy sú v tomto prípade obmedzené a ak si organizátor splní ohlasovaciu povinnosť, môže byť podujatie zakázané len v prípade, ak účastníkom hrozí závažné nebezpečenstvo pre ich zdravie alebo ak by konanie podujatia obmedzovalo verejnú dopravu a zásobovanie obyvateľstva. Návšteva samotného pochodu tak v nedeľu 17. decembra zostáva na rozhodnutí samotných obyvateľov a návštevníkov mesta.

-red/Zdroj: Mesto Piešťany, FB, polícia/Foto: pixabay.com/Grafika: Piešťanské Vianočné Trhy-

REKLAMA