Connect with us

Aktuality

Krajinský most čaká ďalšia rekonštrukcia, doprava môže byť obmedzená

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto Piešťany koncom júna vydalo stavebné povolenie na rekonštrukciu spodnej časti Krajinského mosta pre Trnavský samosprávny kraj. Pred dvomi rokmi kraj ako vlastník dal zrekonšturovať a rozšíriť vozovku a hornú časť mosta. Už vtedy sa hovorilo o zlom stave pilierov. V súčasnosti pripravujú súťaž na dodávateľa druhej rekonštrukcie, presný termín začatia samotných prác ale ešte nie je známy. Druhá oprava by mala podľa projektu stáť viac ako 900 tisíc eur. Most pre dopravu nebude uzavretý, treba však počítať s jej prípadným obmedzením.

20160713_154950„Rekonštrukcia mosta bude pozostávať z komplexnej sanácie spodnej stavby a časti nosnej konštrukcie,“ znie vyjadrenie, ktoré nám poslal hovorca TTSK Ivan Krajčovič. V rámci nej  reprofilujú časti mostovky v hlavnom mostnom poli, spodnej strany mostovky medzi krajnými pozdlžnikmi, oblúky nosnej konštrukcie vo vedľajších poliach, piliere a krajné podpery hlavného mostného poľa. Zároveň dobetónujú poškodenia väčšieho rozsahu a zainjektujú trhliny a praskliny, drenážou odvodnia zásypy v krajných oporách.

 

Predpokladané náklady na rekonštrukciu, v zmysle vypracovanej dokumentácie,  predstavujú cca 960 000 €. „Rekonštrukcia bude prebiehať bez uzávierky a potreby náhradnej dopravy počas stavebných prác, prípadne len s čiastočným dopravným obmedzením (uzávierka jedného jazdného pruhu alebo regulácia dopravy prenosnou svetelnou signalizáciou),“ pokračuje správa od hovorcu. Termín začatia stavby zatiaľ nie je známy.  „V súčasnosti prebieha príprava podkladov pre verejnú súťaž na výber dodávateľa stavebných prác. Termín realizácie rekonštrukcie bude závisieť od ukončenia verejnej súťaže.“

Reklama

most a labute

Financovanie akcie je v rozpočte TTSK podľa vyjadrenia Ivana Krajčoviča plánované z úveru a zároveň je táto akcia plánovaná aj príslušným ministerstvom. Kraj by tak chcel získať financie v rámci Integrovaného regionálneho operačného program. IROP predstavuje programový dokument SR pre obdobie 2014 – 2020, prostredníctvom ktorého sa dajú čerpať finančné prostriedky z eurofondov. „Realizácia v rámci IROP bude v prípade, že bude vypísaná výzva na predloženie tohto zámeru,“ uvádza Krajčovič. Podľa stavebného povolenia by práce mali byť hotové do konca roka 2017.

-ad-, foto: archív PNky, A. Drahovská

Populárne články