Connect with us

Aktuality

Krajinský most: 500-tisíc eur od štátu pôjde na opravu mostovky

Published

on

Reklama

Peniaze, ktoré včera Trnavskému samosprávnemu kraju poskytla vláda, budú využité v druhej etape rekonštrukcie Krajinského mosta. S tým súvisiace stavebné práce premávku na moste neobmedzia.

krajinsky most chyby

Reklama

Informoval o tom dnes primátor Remo Cicutto po pracovnom rokovaní s podpredsedom vlády pre investície Ľubomírom Vážnym. Vicepremiér navštívil Piešťany deň po výjazdovom rokovaní vlády v Horných Orešanoch, ktorého sa nemohol zúčastniť.

S primátorom hovorili aj o preklasifikovaní cesty II/499 na kategórie I. triedy. V prípade úspechu takéhoto kroku, by ju mal v správe namiesto kraja štát, ktorý by mohol získať prostriedky z eurofondov na postavenie južného obchvatu.

Reklama

REKLAMA

PN-KY_banner_Vilko

„Táto koncepcia je správna, treba ju dotiahnuť a začať s prípravou projektovej dokumentácie, tak aby sa v programovom období 2014-2020 mohla táto cesta zrealizovať,“ uviedol Ľubomír Vážny. Podľa jeho slov je potrebné dosiahnuť konsenzus s rezortom dopravy a Slovenskou správou ciest.

Dovtedy bude motoristom slúžiť Krajinský most, ktorý vďaka mimoriadnej dotácii zo strany štátu čaká aj druhá etapa opravy. Tá sa bude podľa primátora týkať spodnej časti stavby. „To sa bude vykonávať počas plnej prevádzky. Nedá sa to zrealizovať v tom istom termíne lebo treba spraviť samostatné obstarávanie,“ informoval primátor Remo Cicutto.

Piešťanská samospráva bude môcť v nasledujúcom programovom období žiadať aj o ďalšie európske peniaze, najmä na infraštruktúru, opravu škôl a zdravotníckych zariadení. Škála možností je podľa podpredsedu vlády pomerne široká, o podporu z integrovaného regionálneho operačného programu sa však nebudú môcť uchádzať komerčné zariadenia v oblasti cestovného ruchu.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články