Connect with us

Aktuality

Aktivisti sa náhradného premostenia nevzdávajú, nevylučujú petíciu ani žalobu

Published

on

Reklama
Reklama

Zvýšené náklady na pohonné hmoty a ušlý zisk spájajú ľudí na ľavom brehu Váhu v zápase za náhradné premostenie počas opravy Krajinského mosta. Stavebné práce by najradšej posunuli, aby sa mohlo všetko poriadne pripraviť.

krajinsky most malyKompetentným navrhujú spoločné rokovanie a odmietajú slová o tom, že náhradné premostenie je finančne náročné a nebezpečné. „Most, ktorý by bol riešením ako náhradné premostenie je k dispozícii. Je len potrebné pripraviť celú akciu tak, aby armáda len dohliadala na premávku a samotnú údržbu mosta,“ hovoria Jozef Pullmann a Jozef Kubík z občianskej iniciatívy Uzávierka mosta.

Podľa jeho názoru ešte nie je neskoro a stačí si sadnúť za jeden stôl a určiť priority. „Momentálne je most v stave, že jeho rekonštrukcia vie počkať. Za ten čas môžeme dokonale pripraviť obyvateľov na vzniknutú situáciu, môžeme pripraviť ich zamestnávateľov na prípadné problémy, ale aj nájsť finančné prostriedky na to, aby sme most opravili poriadne. Okrem toho môžeme spolupracovať s armádou a vyriešiť náhradné premostenie.“

S posunutím opravy už vyjadrili súhlas niektorí krajskí poslanci a táto možnosť vyhrala aj v ankete dostupnej na našom portáli. Zo 444 hlasujúcich si ju vybralo 63%.

Reklama

Členovia iniciatívy sú rozhodnutí zorganizovať aj petíciu. Kompetentní by podľa nich nemali ignorovať potreby tisícok dotknutých obyvateľov a podnikateľov. Tí by chceli v krajnom príapade žiadať späť svoje ušlé zisky. Podľa našich informácií je v hre aj hromadná žaloba.

REKLAMA

PN-KY_banner_vikend

„Je pravda, že v lete nechodia deti do školy, ale počítal tu niekto s tým že Piešťany sú navštevované hlavne v lete? Počítal niekto s tým, že cez most sa ľudia dostávajú do kempov, hotelov, penziónov, kúpeľov? nie je lepším riešením preprava detí posilnenými linkami od mosta? Koľko by to stálo a o koľko prídu obce a mesto ak návštevnosť klesne?“ pýtajú sa členovia občianskej iniciatívy, podľa ktorých sú prázdniny najhorším možný dátumom na opravu mosta.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

 

Populárne články