Connect with us

Aktuality

Kraj plánuje transformáciu cestárov na akciovku

Published

on

Reklama

To čo robia v súčastnosti cestári, by si už onedlho mohol Trnavský samosprávny kraj (TTSK) objednávať od dodávateľov. Jeho rozpočtová organizácia Správa a údržba ciest TTSK má v správe cesty II. triedy vrátane problémového Krajinského mosta v Piešťanoch.

[singlepic id=20933 w=320 h=240 float=right]Informáciu o transformácii Správy a údržby ciest TTSK zobralo krajské zastupiteľstvo na vedomie 11. apríla. Nikto z poslancov v súvislosti s ňou nemal žiadne otázky ani námietky.

Reklama

„Radi by sme, aby táto organizácia fungovala efektívnejšie a aby vlastnými pracovníkmi zabezpečovala len to, čo je ustanovené zákonom, ostatné aby sa robilo dodávateľským spôsobom,“ povedal poslancom predseda TTSK Tibor Mikuš. Ďalej uviedol, že chce menovať pracovnú komisiu, ktorá transformáciu pripraví. Na jej čele bude podpredseda TTSK Zdenko Čambal. Mikuš vyzval poslanecké kluby, aby nominovali ďalších prípadných členov komisie.

Zo Správy a údržby ciest TTSK sa má ešte v tomto roku stať akciová spoločnosť. Tá bude vlastnými pracovníkmi zabezpečovať len vybrané zákonom stanovené činnosti. Ostatné zákonné povinnosti zaistí prostredníctvom dodávateľov. Taktiež by mal byť posúdený stav a využívanie nehnuteľností, motorových vozidiel a ďalšej techniky. Kraj počíta aj s prípadným predajom prebytočného majetku.

Reklama

Organizácia v súčasnosti spravuje majetok v hodnote 88 485 722 eur a stará sa o 1 591 kilometrov ciest vrátane 388 mostov. Jedným z nich je aj Krajinský most v Piešťanoch. Dva milióny potrebné na jeho opravu sa v tohtoročnom rozpočte kraja nenašli.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články