Connect with us

Aktuality

Fontány pripravujú na leto. Spustia ich v máji

Published

on

Reklama

Blížiacu sa letnú sezónu v Piešťanoch každoročne ohlasuje aj spustenie fontán. Pracovníci Služieb mesta Piešťany ich aktuálne pripravujú na prevádzku.

[singlepic id=28476 w=320 h=240 float=right]„Záleží aj od počasia, ale od 1. mája plánujeme spustiť fontánu Príbeh prameňov a tiež fontány pri Edene, Balneologickom múzeu a Barlolámačovi,“ informoval Ľubomír Pekarovič zo Služieb mesta Piešťany (SMP) a dodal, že ak to počasie dovolí, začiatkom mája začne fungovať aj fontána na Námestí slobody.

Reklama

Okrem toho sú v Piešťanoch ešte fontány pri stanici, Kruhovke, Mestskom kultúrnom stredisku a kamenná v parku. „S nimi by sme radi spustili aj pitné fontány na Winterovej ulici,“ uviedol Ľ. Pekarovič. Podľa jeho slov momentálne finišujú všetky prípravné práce ako čistenie a natieranie. Najväčšie opravy prebiehajú na fontáne pri Mestskom kultúrnom stredisku.

Fontány v Piešťanoch fungujú každoročne od začiatku mája aspoň do polovice septembra, ak to dovoľuje počasie. „Pokiaľ je pekne určite ich nechávame spustené a odstavujú sa postupne. Takže tie okrajové prvé a centrum mesta naposledy,“ uzavrel Ľubomír Pekarovič.

Reklama

Služby mesta Piešťany už v minulosti upozorňovali, že kúpanie vo fontánach môže byť nebezpečné. Pri kúpaní môžu vzniknúť alergie, pretože voda je chemicky ošetrená. Kúpaním sa do nej nosia nečistoty, znehodnocuje sa a zanášajú sa technické zariadenia fontán.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články