Úvod Aktuality Kraj doručil 104 počítačov študentom zo sociálne znevýhodnených rodín

Kraj doručil 104 počítačov študentom zo sociálne znevýhodnených rodín

REKLAMA

Trnavská župa začala s distribúciou 104 počítačov s príslušenstvom určených pre študentov, ktorí nemajú doma dostatočné technické vybavenie pre dištančné vzdelávanie WonderBoy. Preberajú ich riaditelia 16 župných stredných škôl zo všetkých siedmich okresov Trnavského kraja.

„Žiaci zo sociálne znevýhodnených rodín sú už mesiace kvôli nedostatočnému vybaveniu vo veľmi ťaživej situácii surface 3 복구 이미지 다운로드. Nemôžu sa totiž plnohodnotne zúčastňovať na vyučovaní. Sme preto veľmi vďační za dar 100 počítačov od galantskej spoločnosti Samsung Electronics Slovakia a štyroch od spoločnosti I.D.C rt jar. Holding zo Serede, ktoré reagovali na našu výzvu ako prvé,“ povedal riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Každá zo 16 škôl dostane po tri až 11 počítačov na základe ich požiadaviek Man of Mask. Všetky zariadenia majú operačný systém, zabudovaný SSD disk s kapacitou 250 GB a kompletné príslušenstvo v podobe monitorov, webkamier, klávesníc, myší, či reproduktorov 시크릿쥬쥬 11기 다운로드.

„Desiatkam študentov zo sociálne znevýhodneného prostredia pandémia ohrozuje perspektívy zaradenia sa do života. Obrátili sme sa preto na firmy z kraja, aby nám pomohli so zabezpečením technického vybavenie. Som veľmi rád, že prvé počítače sa dostanú k študentom, ktorí ich najviac potrebujú, počas pokračujúceho obdobia online vzdelávania. Želal by som si však, aby sa mohli do škôl vrátiť čo najskôr,“ doplnil župan Jozef Viskupič.

Ak majú spoločnosti k dispozícií laptop alebo počítač, ktorý nepotrebujú, môžu sa stále ozvať na pocitacepreskoly@trnava-vuc.sk.

Text a foto: Tlačová správa – TTSK

REKLAMA