Connect with us

Aktuality

Korčuľovať pri Priore by sa malo dať už od soboty

Published

on

Reklama
Reklama

Ľadová plocha pri obchodnom dome Prior je pripravená na zahájenie prevádzky. Po posledných dnešných úpravách a nočnej prevádzke kompresoru bude môcť od zajtra – soboty 12. decembra privítať klzisko prvých korčuľujúcich. A aby im nechýbala vianočná atmosféra z centra, pri klzisku bude aj osvetlený stromček.

IMG_9073IMG_9071„Áno, sme pripravení zajtra dopoludnia zahájiť prevádzku,“ potvrdil nám majster Ľubomír Pekarovič zo Služieb mesta Piešťany. Podľa predpovede by malo v noci mrznúť a kompresor cez deň udrží ľad až do šesť stupňov nad nulou. Meteorológovia síce hlásia až okolo deviatky, ale nočné teploty budú mínusové, takže je predpoklad, že sa ľad počas víkendu udrží.

 

A aby korčuľujúcim nechýbala vianočná atmosféra z centra, pri ľadovej ploche bude stáť aj osvetlený vianočný stromček, aj keď o čosi menší. Pripravené sú aj prídavné svetlá, svetelné reťaze a Prior chystá aj nový stánok s teplými nápojmi.

Reklama

IMG_9063Prevádzku klziska plánujú služby mesta v podobnom režime, ako bolo zvykom – korčuľovať sa bude dať od 9,30 h dopoludnia do deviatej večer. Každé dve hodiny ale potrebujú približne 20-minútovú prestávku na údržbu.

IMG_9064-ad-

Populárne články