Connect with us

Aktuality

Korčuliari si užívali slnkom zaliatu Sĺňavu

Published

on

Reklama

Takú obrovskú ľadovú plochu si ani najstarší Piešťanci nepamätajú. Rekordne dlhé mrazivé počasie zmenilo vodnú nádrž na obrovské klzisko. Najodvážnejší sa previezli aj okolo Vtáčieho ostrova. Korčuľovalo sa aj v Ratnovskej zátoke.

[singlepic id=25482 w=320 h=240 float=right]Slnečné popoludnie 12. februára, mínusové teploty trápia Európu už asi tri týždne, ale spôsobujú aj radosť. Najmä milovníkom zimných športov. Stovky z nich využili príležitosť a na slnkom zaliatej Sĺňave sa korčuľovali, prechádzali alebo hrali hokej.

Reklama

Na vynikajúce podmienky pohotovo zareagovali aj u Dina. Na ľad preniesli stoly, ktoré korčuliari využili na oddych a občerstvenie.

Po ľade sa dalo prejsť okolo celej nádrže. Tí, ktorí túto riskantnú cestu absolvovali hovoria, že sa netreba ničoho báť, ľad má na väčšine miest hrúbku aspoň 15 centimetrov. „Cítil som sa ako na motorovom člne. Mohol som ísť kam som len chcel. Je to pocit obrovskej slobody,“ povedal Edo Kučkovský. Pred pár dňami bol podľa jeho slov ľad priehľadný a bolo vidieť až na dno.

Reklama

Jeden korčuliar sa však preboril. Našťastie na mieste, kde nebola hlboká voda. Prechádzka po zamrznutej hladine Sĺňavy je nesmierne lákavá, ale vždy treba byť obozretní.

[nggallery id=1410]

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články