Úvod Aktuality Končiaci Mikuš odovzdá kraj Viskupičovi v poslednom možnom termíne

Končiaci Mikuš odovzdá kraj Viskupičovi v poslednom možnom termíne

REKLAMA
OLANO Volby 2020

Ustanovujúce zasadnutie novozvoleného Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja sa má uskutočniť v pondelok 4. decembra o 13:00 h v aule Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Lomonosovovej ulici v Trnave. Tibor Mikuš tak odovzdá úrad novému županovi Jozefovi Viskupičovi v poslednom možnom termíne stanovenom zákonom.

Informáciu o termíne konania zasadnutia zaslal médiam Ivan Krajčovič z Úradu Trnavského samosprávneho kraja, pričom presný program zatiaľ nebol zverejnený. Na zasadnutí zložia zákonom predpísaný sľub poslanci i novozvolený predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča. V kraji zasadne na županský post nový človek po dvanástich rokoch.

REKLAMA
Participativny rozpocet 1

Ten bude spolupracovať so 40-členným zastupiteľstvom, kde majú najväčšie zastúpenie nezávislí kandidáti, ktorých je 14. V zastupiteľstve bude tiež 13 členom SMK-MKP  a nový župan sa môže spoľahnúť na podporu jedenástich členov koalície OĽANO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ.  MOST – HÍD a SMER-SD budú mať v zastupiteľstve po jednom zástupcovi.

Zoznam poslancov zastupiteľstva TTSK zvolených v roku 2017 podľa obvodov:
VOLEBNÝ OBVOD 1 Dunajská Streda (8)
1 22 József Menyhárt SMK-MKP 10949 8,87
2 8 Iván Fenes SMK-MKP 8836 7,15
3 11 Zoltán Hájos SMK-MKP 8685 7,03
4 1 László Bacsó SMK-MKP 8312 6,73
5 25 Csaba Orosz SMK-MKP 7402 5,99
6 26 Ladislav Polák SMK-MKP 6755 5,47
7 12 Rozália Hervay SMK-MKP 6616 5,36
8 33 Marian Soóky SMK-MKP 6367 5,15
             
  VOLEBNÝ OBVOD 2 Galanta (7)
9 3 József Berényi SMK-MKP 5986 6,1
10 8 Krisztián Forró SMK-MKP 4913 5
11 1 Gergely Agócs SMK-MKP 4345 4,43
12 4 László Biró SMK-MKP 4316 4,4
13 27 László Pék SMK-MKP 4116 4,19
14 34 Ľuboš Šúry SMER-SD 3857 3,93
15 13 Ervin Chomča MOST – HÍD 3474 3,54
             
  VOLEBNÝ OBVOD 3 Hlohovec (3)
16 4 Milan Domaracký NEKA 2751 11,44
17 16 Patrik Voltmann NEKA 2230 9,27
18 6 Miroslav Dzurech OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ 2180 9,07
             
  VOLEBNÝ OBVOD 4 Piešťany (5)
19 6 Remo Cicutto NEKA 3698 6,93
20 34 Alan Suchánek OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ 3551 6,65
21 1 Iveta Babičová NEKA 3424 6,41
22 7 Martin Cifra NEKA 2899 5,43
23 9 Lucia Drábiková OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ 2401 4,49
             
  VOLEBNÝ OBVOD 5 Senica (5)
24 26 Roman Sova OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ 2752 7,84
25 4 Martin Džačovský NEKA 2453 6,99
26 11 Pavol Kalman OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ 2309 6,58
27 20 Ľubomír Parízek NEKA 2152 6,13
28 5 Peter Gerhart OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ 2071 5,9
             
  VOLEBNÝ OBVOD 6 Skalica (3)
29 3 Zdenko Čambal NEKA 3919 14,6
30 12 Stanislav Chovanec NEKA 3734 13,91
31 7 Jozef Hazlinger NEKA 3346 12,47
             
  VOLEBNÝ OBVOD 7 Trnava (9)
  64 Jozef Viskupič OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ 9832 5,37
32 29 Branislav Kramár OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ 7563 4,13
33 33 Matej Lančarič NEKA 7198 3,93
34 8 Vladimír Butko OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ 6207 3,39
35 39 Marek Neštický NEKA 6159 3,36
36 65 Marián Viskupič OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ 5710 3,12
37 43 Tibor Pekarčík NEKA 5539 3,03
38 38 Rastislav Mráz OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ 5434 2,97
39 14 Marián Galbavý NEKA 5169 2,82
40 6 Štefan Bošnák OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ 5146 2,81

-th-

REKLAMA