Connect with us

Aktuality

Kolookruh Sĺňava je nominovaný na Cenu SR za krajinu

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanský projekt má šancu prezentovať sa na medzinárodnej úrovni. Porota ho vybrala do finále celoslovenskej súťaže, ktorej víťaz sa bude uchádzať o Cenu Rady Európy za krajinu. Najlepší slovenský projekt vyberie porota v októbri. Kolookruh Sĺňava má päť konkurentov.

slnava

Autori nominovaných projektov prezentovali svoje diela pred odbornou komisiou v auguste. Tá zhodnotila komplexnosť a celkový prínos projektu v starostlivosti o krajinu. Dôležitými kritériami boli aj udržateľnosť a kvalita predložených projektov. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo životného prosredia SR.

Konkurentmi Kolookruhu Sĺňava, za ktorým stojí nezisková organizácia Pro Polis sú protipovodňové opatrenia v obci Dravce, obnova historickej pamäte miesta v Hornom Tisovníku, zachovanie unikátnych historických krajinných štruktúr v Liptovskej Tepličke, revitalizácia meandra Starého Hornádu a obnova priestoru pre kultúrne aktivity Hidepark Nitra.

Reklama

Myšlienka vybudovať relaxačný okruh pre peších, korčuliarov aj cyklistov okolo Sĺňavy vznikla v roku 2000 v neziskovej organizácii Pro Polis. Autori tohto nápadu chceli pritiahnuť ľudí na hrádzu, z ktorej je unikátny pohľad na vodnú hladinu a okolité hory. Príťažlivosť tohto prostredia umocňuje aj výskyt viacerých druhov vtáctva.

Projekt realizovala n. o. ProPolis v spolupráci s Mestom Piešťany a Slovenským vodohospodárskym podnikom.

(red)

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

Populárne články