Úvod Aktuality Koledníci lámali rekordy, vyzbierali viac ako milión eur

Koledníci lámali rekordy, vyzbierali viac ako milión eur

REKLAMA
Esesko

Koledníci Dobrej noviny majú za sebou už 23. ročník, kedy tisícky rodičov, detí a mladých ľudí na celom Slovensku vyšli z pohodlia svojich domovov a roznášali radostnú zvesť right base. Na konečný výsledok zbierky bude potrebné počkať do konca marca 2018, avšak už teraz je na konte rekordných 1 067 276,59 eur. Počas vianočného obdobia sa koledovalo aj v Piešťanoch, pričom trom kráľom, anjelom i pastierom sa podarilo vyzbierať dohromady 2 850 eur Kakao Mobile. Finančné prostriedky tentoraz poputujú na na podporu zdravotného strediska v Alitene na severe Etiópie, ktoré vedú sestry vincentky.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Pri mojej komunikácii s jednotlivými farnosťami sa na túto vykoledovanú sumu nemôžem pozerať iba ako na číslo, je za tým oveľa viac Download the 2019 calendar. Dobrá novina je o evanjelizácii, o radosti, o tradícii a solidarite“ a na záver dodáva „mám veľký rešpekt pred každým koledníkom, ktorý ohlasuje radostnú zvesť a pred každou rodinou, ktorá otvára dvere svojho príbytku a prispieva do pokladničky,“ hovorí o historickom míľniku koordinátorka Dobrej noviny Anna Paľovová Tekken Tag Tournament 1 Download.

Ťažiskový projekt 23. ročníka je zameraný na podporu zdravotného strediska v Alitene na severe Etiópie, ktoré vedú sestry vincentky a Dobrá novina ho podporuje od mája 2015 미인심계 다운로드. Finančné prostriedky zo zbierky Dobrej noviny sú určené aj ďalšie rozvojové projekty, vytvárajúce podmienky na dôstojný život a integrálny ľudský rozvoj detí, mladých ľudí, dospelých, rodín a komunít v krajinách subsaharskej Afriky. Väčšinu roka je tento kraj veľmi suchý, plodinám sa darí iba na poliach so zavlažovaním osmc 다운로드. Mnohé rodiny chovajú ovce, kozy, hovädzí dobytok a sliepky.

Vincentky v Alitene pôsobia už od roku 1973, kedy tu založili malé zdravotné stredisko a prišli sem v čase, keď bol kraj postihnutý hladomorom a zostali tu pôsobiť až doteraz 토 도우 다운로드. V 90. rokoch keď Alitenu tvrdo zasiahla vojna medzi Etiópiou a Eritreou, žili sestry spolu s miestnymi obyvateľmi v utečeneckom tábore, kam sa museli z Aliteny presunúť 인스타 다운로드. Alitenské zdravotné stredisko realizuje aj program Zlepšenia zdravotnej starostlivosti pre matky a deti, ktorý podporujú koledníci a darcovia Dobrej noviny od roku 2015 hp unix 다운로드.

„Ďakujeme veľmi pekne všetkým rodinám, ktoré koledníci Dobrej noviny navštívili aj individuálnym darcom za ich štedrosť 미확인 다운로드. Vďaka ich príspevkom pomôže Dobrá novina nielen v Etiópii ale aj v Južnom Sudáne, Ugande a v Keni cez konkrétne a adresné rozvojové projekty. Spolu sme vytvorili veľké dielo a potvrdili, že Slováci sú otvorení ľudom, ktorí potrebujú pomoc, hoci sú aj geograficky veľmi vzdialení. Vážime si dobrovoľnícke nasadenie a nezištne venovaný čas našich detí, sprevádzajúcich a zodpovedných osôb, podporu ich rodín i každú formu podpory pre Dobrú novinu v jej 23. ročníku,“ uvádza na webových stránkach riaditeľ Dobrej noviny Marián Čaučík.

Na verejnú zbierku Dobrá novina je možné prispieť online na www.dobranovina.sk, kde sú aj bližšie informácie o použití prostriedkov. Verejná zbierka Dobrá novina je zapísaná v registri verejných zbierok Ministerstvom vnútra SR pod číslom 000-2017-025222 zo dňa 12. júla 2017 na všeobecne prospešný účel rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci.

-red/aktualizované/Zdroj: Dobrá novina/Foto: archív-

REKLAMA