Úvod Aktuality Kevanova stovka prilákala trinásť otužilcov. Najstarší mal 77 rokov

Kevanova stovka prilákala trinásť otužilcov. Najstarší mal 77 rokov

REKLAMA
Esesko

Otužilci z Piešťan a okolia si v stredu 13. februára pripomenuli podujatím Kevanova stovka nedožité 95. narodeniny nestora slovenského otužovania, ktorým bol Piešťanec Karol Kevan Sudden Attack.

77-ročný Jozef Klieštenec (uprostred) bol najstarším účastníkom

Vo výročný deň sa vôd Váhu ponorilo 13 priaznivcov kúpania v studenej vode 영화 완벽한타인 다운로드. Tá mala teplotu 2,8 °C, pričom vzduch bol ešte príjemnejší so 7 °C. Pripomenúť si Karola Kevana prišli otužilci z Piešťan, Podolia, Pobedima i Nového Mesta nad Váhom Shader download.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Najstarším bol tento raz bývalý kanoista Jozef Kliešťenec, ktorý má 77 rokov. Otužilí muži strávili vo vode osem až desať minút a potom sa prebehli po nábreží 익스플로러 11 다운로드. Voda bola na ich pomery veľmi príjemná, a tak tak si ju užívali ako bežní smrteľníci teplú vírivku a popri tom si dobre podebatovali.

Karol Kevan bol veľkým propagátorom otužovania

Karol Kevan sa prvý raz kúpal vo Váhu na svoje 41 Weisin download. narodeniny v roku 1965. Odvtedy to robil pravidelne tridsať rokov.  Pochádzal z rodiny železničiara. Najskôr chcel otca v tomto povolaní nasledovať, avšak počas vojenskej služby sa naučil ďalekopisectvo, pričom od

Karol Kevan

mladosti sa venoval cudzím jazykom a vďaka tomu ho pozvali do služieb civilného letectva 이상한사람 다운로드. Ovláda angličtinu, maďarčinu, nemčinu, ruštinu a francúzštinu. V službách ČSA pôsobil v Prahe, v Bombaji, v Bratislave a nakoniec v Piešťanoch, kde bol náčelníkom civilného letiska, neskôr hlavným dispečerom a nakoniec inštruktorom pre mladých dispečerov gx works2 32bit. Po odchode do dôchodku sa začal aktívne venovať športu. Trikrát sa zúčastnil Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Behával na rôznych pretekoch krátke či dlhšie trate Yesfile cartoon.

S otužovaním v studenej vode začal Karol Kevan ako štyridsaťročný. V ľadovej vode sa prvýkrát verejne kúpal 13. februára 1965. V roku 1974 pozval do Piešťan skupinu vtedy populárnych pražských otužilcov JumpForce. A odvety bol spoluorganizátorom viacerých takýchto podujatí. Karol Kevan bol nielen najstarším slovenským „ľadovým medveďom“, ale patril aj k najväčším propagátorom otužovania, športu a zdravého životného štýlu (vrátane jogy a vegetariánstva) Protect country downloads. Viackrát sa zúčastnil Silvestrovského behu, majstrovstiev v triatlone, súťaží „Železný muž“. V r. 1993 bol v Piešťanoch založený Klub rekreačných bežcov – veteránov, jeho predsedom sa stal Karol Kevan. Okrem toho bol členom Československej únie vegetariánov v Piešťanoch, viedol prednášky na tému vegetariánstva a zdravej výživy.

Spomienka na 90. narodeniny Karola Kevana, keď sa prihovoril ľuďom na nábreží Váhu:

Takto to vyzeralo v roku 2019:

-th- Zdroj: Významné osobnosti Piešťan / www.pic.piestany.sk  Foto: -th-, -mp-

REKLAMA