Connect with us

Aktuality

Káčeri majú za sebou úspešnú inline sezónu. Do Piešťan by chceli vrátiť mužský ľadový hokej

Inline hokejisti z klubu Káčeri Piešťany majú za sebou úspešnú sezónu. V extralige skončili po tesnom súboji druhí, vyhrali turnaj vo Švajčiarsku a niekoľkí aj s trénerom Jakubom Ručkayom sa predstavili tiež na majstrovstvách Európy.

Published

on

Reklama

 

Káčeri odštartovali v apríli inline sezónu tretím miestom na turnaji O pohár župana v Bratislave. To bolo znakom, že napredujú a môžu uspieť aj v extralige. V nej vyhrali základnú časť a v play off sa dostali až do finále, kde narazili na niekoľkonásobných šampiónov Dubnica Wild Kings.

Reklama

Extraligové finále bolo napínavé do poslednej minúty. Dubničania zdolali Káčerov 2:1 na zápasy, pričom o víťazovi sa rozhodlo v poslednej minúte predĺženia tretieho rozhodujúceho zápasu. Prvý zápas vyhrali Piešťanci 6:5. V druhom dominovali Dubničania vysoko 12:4, avšak v rozhodujúcom sa mladí Káčeri zmobilizovali a súperov ubránili výrazne lepšie, takže v riadnom hracom čase skončil duel nerozhodne 4:4. Dubnica víťazstvo na svoju stranu strhla „zlatým“ gólom Denisa Trenčana v poslednej minúte predĺženia.

Reklama

Tréner Jakub Ručkay hodnotí tohtoročnú sezónu Káčerov:

Káčeri sa predstavili aj na kvalitne obsadenom turnaji vo Švajčiarsku v Bodensee, kde ovládli kategóriu U21. Klubové úspechy sa podpísali pod nomináciu viacerých hráčov do reprezentačných tímov. Tréner Káčerov Jakub Ručkay dostal dôveru viesť na majstrovstvách Európy družstvá do 19 rokov aj družstvo mužov. Najlepší výsledok zaknihovali hráči do 19 rokov.

„V reprezentácii do 17 rokov sme mali z Piešťan brankára Filipa Moravčíka a hráčov Kristiána Škrabáka a Branislava Ďuriša. Medzi 19-ročnými nastúpili brankár Luca Ferkodič a ďalej Andrej Končír, Sebastián Sučič a Dominik Kišš. Dominikovi sa turnaj nad mieru vydaril a to aj vďaka Andrejovi Končírovi, od ktorého mal kvalitné prihrávky. Andrejove výkony boli ocenené pozvánkou na mužský európsky šampionát, kde Káčerov okrem neho reprezentovali Roan Buchman a Viktor Petrík,“ hovorí tréner Jakub Ručkay.

Ten bol spokojný po majstrovstvách hlavne s výkonmi tímu do 19 rokov, ktorý siahal na bronzové medaile a mohol tak napodobniť zatiaľ najväčší úspech slovenského inline na medzinárodnej scéne, ktorým je minuloročné tretie miesto výberu do 16 rokov.

Andrej Končír, Max Ferkodič a Roan Buchmann hovoria o jednotlivých dôležitých častiach sezóny a predviedli, že ja oni vedia Michigan:

Káčeri by chceli oživiť seniorský hokej v Piešťanoch

Tréner inline klubu Káčerov Jakub Ručkay, ktorý aktuálne vedie prvoligový hokejový klub Považskej Bystrice, nezabúda ani na domáce Piešťany, kde sa spolu s bratom Henrichom predstavovali v drese ŠHK 37.

V pondelok 21. augusta na facebookovej stránke Káčeri zverejnili oznam: „Pozor! Káčeri dnes oficiálne podali prihlášku za člena Slovenského zväzu ľadového hokeja. Po rokovaniach s mestom Piešťany sme sa rozhodli opäť pomôcť bývalým hráčom Piešťan aby mali svoje útočisko v rodnom meste…“

Káčeri by chceli v sezóne 2024/25 vykorčuľovať na obnovený zimný štadión, pričom informovali, že tento projekt podporujú tiež Henrich Ručkay, či Adam Sýkora, ale aj ďalšie zvučné mená. Aktuálne najdôležitejšou úlohou pre Káčerov je nájsť dostatok partnerov na znovuzrodenie ľadového hokeja v Piešťanoch.

-th- Foto: Tomáš Hudcovič Video: Jakub Hudcovič

Populárne články