Connect with us

Aktuality

Jasličková slávnosť bude tento rok o milosrdenstve, ktoré je liekom pre svet

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanské deti a mládež pod vedením školských sestier de Notre Dame chystajú aj tento rok zaujímavú jasličkovú slávnosť. S blížiacimi sa sviatkami narodenia malého Ježiška prípravy naberajú na obrátkach. Samotná jasličková slávnosť sa uskutoční v piatok 25. decembra o 16:00 h Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie a potom 6. januára v Kostole sv. Cyrila a Metoda.

jaslickova 2016

Aktuálne katolícka cirkev slávi Jubilejný rok milosrdenstva, ktorý vyhlásil pápež František. Práve preto znie motto jasličkovej slávnosti: „Milosrdenstvo – dar otcovej lásky v dieťati, milosrdenstvo – liek pre svet.“

Deti a mladí pripravujú zaujímavé „predstavenie“, ktoré nás vtiahne do tajomstiev vianočných sviatkov a priblíži milosrdenstvo Boha, ktorý prišiel na zem v malom dieťati. Jubilejným rokom milosrdenstva pápež František kladie do stredu pozornosti milosrdného Boha, ktorý pozýva všetkých, aby sa vrátili k nemu. Stretnutie s ním inšpiruje k čnosti milosrdenstva.

Reklama

Pre malých hercov majú sestričky odkaz, že nácviky sa uskutočnia v jezuitskej kaplnke ešte v pondelok 21. decembra o 16:00 h a v stredu 23. decembra je o 9:30 hod. naplánovaná generálka. Obed bude zabezpečený.

-inf-

Populárne články